środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Jak na wagary, to tylko do ... szkoły

Pierwszy Dzień Wiosny od wieków część uczniów obchodziła niezgodnie z regulaminem. Wiadomo - gdzieś połazić, przeczekać za boiskiem szkolnym, urwać się z lekcji. Co zrobić, żeby zmienić ten obyczaj ? Jak się okazuje, dobry pomysł po raz kolejny wypalił. Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr1 w Lidzbarku Warm. tak jak w latach poprzednich zaprosił młodzież wraz z kadrą na szkolnego Idola - atrakcyjny program przygotowany przez młodych, zdolnych i odważnych uczniów.

Do konkursu talentów zgłosiło się 16 śmiałków, którzy zaprezentowali się w 4 dyscyplinach : gra na instrumencie, śpiew, taniec oraz playback show. Jak mówią uczestnicy, zadanie nie było łatwe, gdyż występ przed własną widownią jest bardzo stresujący, mimo bowiem życzliwego odbioru i oceny z przymrużeniem oka, wpadki, potknięcia i fałszowanie najdłużej pozostają w pamięci ....wykonawców..
21 marca w odświętnie przygotowanej auli szkolnej jury konkursu miało nie lada orzech do zgryzienia, występujący bowiem zaprezentowali naprawdę wysoki poziom. Przy ocenie brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy z uwagą słuchali fachowych ocen i porad p.Pawła Sadowskiego, dyrektora Lidzbarskiego Domu Kultury - eksperta mającego wrażliwe oko i ucho, uwag przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego - Kingi Pastusiak oraz opinii p.Iwony Podoleckiej-Flont - polonistki szkolnej.

Widzowie z uwagą śledzili i dopingowali swoich faworytów, szczególnie gromko nagrodzili brawami występ wokalny Aleksandry Sołkiewicz prezentującej piosenkę " Evry we touch", która tym samym zajęła I miejsce w kategorii śpiew. Pokazy taneczne dowiodły, że tańczyć można do różnego rodzaju muzyki. Popis Julki Niewiadomskiej - taniec jazz oraz występ duetu - Moniki Stachnik i Dominiki Suszek do muzyki hip-hop wzbudziły nie lada entuzjazm - tylko pozazdrościć kondycji , formy i muzykalności. Obu prezentacjom przyznano ex aequo I miejsce w kategorii taniec. Gdy na skrzypcach zagrała Kasia Górecka, zrobiło się cicho i nastrojowo. Klasycznym instrumentem wyczarowała temat filmowy - muzykę do kasowego przeboju " Piraci z Karaibów". Natomiast Basia Puszcz i Alicja Werner zainteresowały słuchaczy muzyczną składanką filmową graną na fletach. A komu uczniowie przyznali tytuł Idola 2016 ? Grupie Kappa w kategorii playback show, która w zabawny sposób, w odpowiednio do gatunku dobranych strojach zaprezentowała fragmenty lubianych hitów.

Gdy Idol dobiegł końca, jury rozdało nagrody dla zwycięzców : bilety do kina, talony na pizzę oraz różne gadżety i dyplomy ( dziękujemy sponsorom). Tym samym Dzień Wiosny w szkole się zakończył, uczniowie dzielą się pomysłami na przyszły rok i zakuwają, bo ...egzaminy tuż, tuż.

Nad całością czuwali opiekunowie- p.Katarzyna Jakiel i p.Marcin Romasz

Iwona Podolecka-Flont

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)