Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Projekt profilaktyczny " RAP PEDAGOGIA"

W Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim w dniu 12.11.2015 na sali gimnastycznej odbyło się niezwykłe spotkanie z Dobromirem Makowskim, kreatorem projektu "Rap Pedagogia".

Pomysł autora "oparty został na muzyce hip - hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem wykonawcy", który omal nie pożegnał się z tym światem, będąc uzależnionym od narkotyków.
Tematem spotkania były zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży, a szczególnie sięganie po różnego rodzaju używki - alkohol, narkotyki, dopalacze. Celem było uświadomienie, jak łatwo jest zbłądzić, a jak trudno wrócić na właściwą drogę, jakie spustoszenie w organizmie i psychice sieje uzależnienie.

Dlaczego i jak nauczyć się odmawiać ? Gdzie szukać pomocy w sytuacjach trudnych? Odpowiedzi nasuwały się same w trakcie spotkania. W rodzinie, w szkole, w gronie właściwych przyjaciół, w modlitwie. I żyć zgodnie z prawdziwymi wartościami.

Młodzież z naszego gimnazjum wyszła z zebrania niezwykle poruszona, często ze łzami w oczach. Dyskusje o spotkaniu trwały jeszcze długo.
Oby wnioski zostały w sercach na zawsze i były podpowiedzią w trudnych sytuacjach życiowych.

Dziękujemy ks.Adrianowi Bienaszowi za zaproszenie do szkoły tak ważnego gościa.Iwona Podolecka-Flont
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)