Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Podziel się:

Podziel się:

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnie, sprawia, że sami tworzymy obrazy opisanych przez autora miejsc, zdarzeń i portretów przedstawianych nam bohaterów, przenosimy się w inną rzeczywistość, przez chwilę możemy żyć innym życiem.

Miłośnicy literatury w Gimnazjum nr 1 zebrali się dnia 5 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej na I Szkolnym Festiwalu Sztuki Pięknego Czytania, aby zaprezentować przygotowane przez siebie interpretacje fragmentów utworów prozatorskich, poetyckich czy scen dramatów. W doborze tekstów dominowały fragmenty prozatorskie z literatury typowo młodzieżowej.
Jury, będąc pod wrażeniem doboru repertuaru, kultury słowa i sugestywnej interpretacji, przyznało I miejsce zespołowi Pauli Kielak i Kindze Pastusiak za fr. "Crescenda", II miejsce Julii Niewiadomskiej i Wiktorii Partas prezentujących fr.powieści "Papierowe miasta", natomiast III Alicji Oborskiej i Katarzynie Góreckiej za fr. "Słoneczników" oraz ex aequo Barbarze Puszcz i Dominice Kowalczyk za interpretację fr. "Kamieni na szaniec".

Teraz przed nagrodzonymi czas ćwiczeń i następny etap - udział w II Wojewódzkim Festiwalu Sztuki Czytania w Dobrym Mieście i spotkanie z mistrzami słowa.

Uczennice przygotowywały: Iwona Podolecka-Flont, Mariola Rutkowska oraz Sylwia Gnat.


Iwona Podolecka-Flont
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)