Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Podziel się:

Podziel się:

Wyjazd integracyjny

Każdego roku na początku września dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim organizowane są wyjazdy i imprezy integracyjne. Nowo przyjęci żacy wyjeżdżają całymi klasami pod opieką wychowawców i pedagoga szkolnego, aby lepiej się poznać w interesującym otoczeniu.

21 i 22 września 2015 r. klasa Ia wraz z wych .M. Romaszem i Ib z wych. M. Bagińską oraz pedagogiem M. Rutkowską udały się do Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie i poznawały obiekty związanie z kulturą, religiami oraz chrześcijaństwem krajów, w których pracują misjonarze, a więc : Chin, Japonii, Filipin, Indii, Papui i Nowej Gwinei oraz krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Najwięcej czasu uczniowie poświęcili kolekcjom afrykańskim i japońskim, wymieniali uwagi i podziwiali niezwykłe eksponaty.

Następnie udali się na wędrówkę do rezerwatu przyrody . Dolina Rzeki Wałszy okazała się niezwykle atrakcyjna ze względu na górski charakter rzeki na niektórych odcinkach. W rezerwacie przyrody gimnazjaliści słuchali opowieści o nietypowych w tym rejonie roślinach i zwierzętach. I choć trzeba było się wspinać , aby podziwiać urocze widoki, a niejednego złapała zadyszka, uczniowie wypoczęli przy wspólnym ognisku wśród śmiechu i gwaru w otoczeniu pięknej przyrody.

Ważnym punktem programu okazały się również zajęcia integracyjne mające na celu poznanie siebie nawzajem, swoich wad i zalet, jak również zaprezentowanie siebie jak najkorzystniej w gronie kolegów i koleżanek. Zakończyły się one wspólnym spisaniem Kontraktu mówiącego o zasadach zachowania w szkole , który został podpisany przez uczniów, wychowawców oraz pedagoga szkolnego.

Uczniowie wrócili zadowoleni , gdyż mieli okazję poznać się lepiej i zintegrować z grupą i nauczycielami.

I.Podolecka-FlontArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Wyjazd integracyjny uczniów Gimnazjum nr 1
Oceń artykuł:

(0)