Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Profil użytkownika Iwona Podolecka-Flont

Jak obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały miejsce w Gimnazjum nr 1 w piątek 27.04.2018 r. tuż przed długim weekendem majowym.

Tym razem program artystyczny pt." Niesamowita podróż do przeszłości" przygotowała klasa 2 b. Król Stanisław August Poniatowski ( w tej...

Gdy nauka staje się pasją

Gdy nauka staje się pasją, godziny spędzone nad książkami, zadaniami, doświadczeniami, ćwiczeniami, nie są przykrym obowiązkiem. Uczeń naprawdę zmotywowany wie, po co i dlaczego się uczy, rozumie wartość nauki, chętnie korzysta z pomocy nauczyciela i sam podnosi poprzeczkę.

Egzaminy gimnazjalne już za nami

W tym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim, tak jak w całym kraju, pisali egzaminy gimnazjalne w dniach 18-20.04.2018 r. Pierwszego dnia były to testy z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, drugiego - przedmioty przyrodnicze i matematyka, a trzeciego egzamin z języka obcego w zakresie podstawowym i rozszerzonym .

Wielkie wiosenne show, czyli Idol 2018

Jak co roku zamiast typowym szkolnym dniem, przywitaliśmy wiosnę kolorowym, wielkim show, czyli Idolem. Nasze widowisko postanowił odwiedzić sam król popu Michael Jackson, który uświetnił wydarzenie oryginalnym wystąpieniem - tańcem i śpiewem.

Rapowane rekolekcje

Większości z nas rekolekcje kojarzą się z naukami w kościele głoszonymi przez kaznodzieję. Jednak tym razem "przyszły" one do nas do szkoły razem z grupą ewangelizacyjną Wyrwani z Niewoli.

Dzięki niej te rekolekcje były inne niż wszystkie - poruszające, bo oparte o dramatyczne przeżycia...

Zakochani są wśród nas

Na ten dzień wielu uczniów czekało z niecierpliwością i nadzieją. Dzień Zakochanych to przecież czas dający wiele możliwości : nieśmiałe zaczepki, czułe wyznania, a może przeprosiny ?

W Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował pocztę walentynkową....

" Nad stajenką gwiazdki świecą"

Jak co roku i tym razem w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim wiele dni przed wspólnym kolędowaniem uczniowie zabrali się do dekorowania sal. Motywy przewodnie były oczywiście świąteczne. Klasy drugie i trzecie prześcigały się w pomysłach. Nigdzie nie zabrakło choinek ze światełkami, Mikołajów, reniferów z saniami wypełnionymi prezentami, przystrojonych okien czy tablic. Hol został rownież świątecznie przybrany. Na przerwach można było posłuchać kolęd i pastorałek.

"Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera"

Czego spodziewa się ojciec, gdy po po pętnastu latach nieobecności chce zagościć w życiu syna ? Czy uczennicom uda się wykraść odpowiedzi do testu z matematyki i oszukać znienawidzonego nauczyciela?

Teksty, które dotyczą problemów współczesnych nastolatków, stały się insiracją...

"Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna"

10 .11.2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim obchodziliśmy Dzień Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt państwowych.

W 99 rocznicę odzyskania niepodległosci przez Polskę klasa 3a pod kierunkiem wychowawcy M.Romasza przygotowała program artystyczny nawiązujący do burzliwych...

Polsko-niemieckie przygody z przyjaciółmi po drugiej stronie Odry

czyli druga część polsko-niemieckiej wymiany młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim, tym razem w Jenie"

W dniach 15-21 października 2017 r. my - polska grupa przyjechaliśmy z rewizytą do naszych niemieckich przyjaciół do Jeny. W niedzielę po całym dniu męczącej podróży...