Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Profil użytkownika Iwona Podolecka-Flont

Co się kryje za bramą JRE ?

W ramach przysposobienia zawodowego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim poznają specyfikę różnych zawodów. Coraz częściej interesują się pracą w wojsku. Dzieci chciały się dowiedzieć, jak wygląda praca w wojsku, jak zostać zawodowym żołnierzem. Chciały też odwiedzić jednostkę wojskową. I tak się stało .

Każdy chciał nakarmić dzika

To prawda. Po przyjeździe do Nadleśnictwa Wichrowo uczniowie klasy 5 a i 5 c Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim za najważniejszy punkt programu uznali nakarmienie leciwego już dzika Bolka.

Przysmakiem okazały się przywiezione jabłka, w następnej kolejności były marchewki , a na samym...

Opowieść o chrzcie małej Małgosi na XLIV Konkursie Krasomówczym Młodzieży Szkolnej

Lotta, Zina czy Loiza? Jekub, Mnichał, a może Hansuleczek ? Które z imion nadać malutkiej Warmiance / Warmiakowi ? Co włożyć do pieluszek, żeby kłobuk lub mamun nie podmienił dziecka ? Jaką wodą ochrzcić dziewczynkę, żeby nie wyrosła..... na pannę z brodą !

Zakończenie działalności Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 19.06.2019 r. po 20 latach działalności, w związku z reformą oświatową, nastąpiło uroczyste zamknięcie Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Do szkoły w tym szczególnym dniu przybyli zaproszeni goście – dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Po...

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości w Gimnazjum nr 1

W dniu 9 listopada 2018 r. wraz z klasą 3 b miałam przyjemność przygotować apel upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników Gimnazjum nr 1, ale dla wszystkich Polaków czczących historię narodu polskiego.

Ku przestrodze

Dnia 7.11.2018 r. o godzinie dziewiątej w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się coroczny konkurs spektakli profilaktycznych, organizowanych pod patronatem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim.

Wszyscy chętni uczniowie z lidzbarskich szkół podstawowych i gimnazjów...

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży - czas na poznawanie kultury i obyczajów naszych sąsiadów

W dn. 23-29.09.2018 uczniowie Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3 i nr 4 w Lidzbarku Warmińskim uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Jenie, a w dn. 14-20.10.2018 odbyła się rewizyta uczniów z Niemiec w Lidzbarku.

Gotowi na start, czyli uroczyste otwarcie boiska sportowego

Od lat czekaliśmy na nowe boisko sportowe - nowoczesne, wielofunkcyjne, dające możliwości pełnego rozwoju fizycznego dzieciom i młodzieży. I w końcu nadszedł tak długo oczekiwany moment. 5 września 2018 r. byliśmy świadkami uroczystego przecięcia wstęgi i oddania do użytku nowego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku uroczyście przywitaliśmy rok szkolny 2018/2019. Na pięknym, nowoczesnym boisku w galowych strojach ustawili się uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów głos zabrała Pani...

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czas nauki i wytężonej pracy w roku szkonym 2017/2018 w Gimnajum nr 1 dobiegł końca 22 czerwca. Nadeszła chwila pożegnania i podsumowania, refleksji.

Za sukcesy szczególnie docenieni i wyróżnieni zostali na apelu uczniowie klas trzecich - absolwenci szkoły. Uroczystość odbywała się w auli szkoły....