Czwartek, 23 listopada 2017. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Profil użytkownika Iwona Podolecka-Flont

Polsko-niemieckie przygody z przyjaciółmi po drugiej stronie Odry

czyli druga część polsko-niemieckiej wymiany młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim, tym razem w Jenie"

W dniach 15-21 października 2017 r. my - polska grupa przyjechaliśmy z rewizytą do naszych niemieckich przyjaciół do Jeny. W niedzielę po całym dniu męczącej podróży...

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 1

" Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że przeżywając trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni".

Tymi słowami 13 października 2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim...

O wielu polsko-niemieckich przyjaźniach i innych zdarzeniach, czyli wymiana młodzieży 2017 w Gimnazjum nr 1"

Do tradycji Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim należy wymiana polsko-niemiecka młodzieży. Zaprzyjaźnionym z nami ośrodkiem jest Chrześcijańskie Gimnazjum w Jenie, z którego młodzież gościmy co roku w naszej szkole, w naszych domach i w rodzinnym mieście.

Powrót do szkoły, czyli ruszamy pełną parą !

4 września 2017 r. o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Mimo że w tym roku szkolnym w okrojonym składzie (w związku z reformą oświaty bez klas 1.), to z determinacją i mobilizacją...

Pitagoras , bądźże zdrów !

Na tę chwilę nasi gimnazjaliści czekali z utęsknieniem. Po 10 miesiącach nauki, ślęczeniu nad książkami, testami i wkuwaniu wiedzy do głowy, 23.06.2017 r. po raz ostatni udali się do szkoły, aby odebrać świadectwa, dyplomy, nagrody.

Zakończenie projektu Dzień Teatru i Sztuki Filmowej

W środę 31 maja 2017 roku w Lidzbarskim Domu Kultury już po raz czwarty odbył się Dzień Teatru i Sztuki Filmowej w Gimnazjum nr 1. Był to historyczny moment, ponieważ uroczystość miała miejsce po raz ostatni. Ten wielki projekt edukacyjny został zrealizowany dzięki inicjatorkom pomysłu, głównym reżyserkom i organizatorkom - naszym polonistkom - pani Marioli Gawin oraz pani Sylwii Gnat.

"Ile wyjazdów, tyle powrotów."

Tak brzmią życzenia powodzenia, jakie składają sobie strażacy. Przytoczył je uczniom naszego Gimnazjum nr 1 p. Ireneusz Harchaj - pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińsklim, który opowiadał o pracy w tym trudnym i niezwykle pożytecznym zawodzie.

Być jak Sherlock Holmes

Chyba każdy z nas marzył, by choć raz rozwiązać zawikłaną zagadkę, odkryć głęboko skrywaną tajemnicę, wykazać się genialnym dedukcyjnym myśleniem. Czytamy więc detektywistyczne powieści, oglądamy kryminały, słuchamy mrożących krew w żyłach opowieści. W dzisiejszych czasach możemy pójść krok dalej i... stać się członkiem drużyny mającej wypełnić pewne zadanie.

Kolejne sukcesy oratorskie uczennic Gimnazjum nr 1

Jak poradzić sobie z przeciwnościami losu? Jak stłumić ból czy strach, samotność, wyrzuty sumienia? Jak uwolnić się od dominacji i kontroli innych ludzi, ocalić swe życie przed „chorym systemem”?

Problemami, z którymi spotyka się współczesny człowiek, dzieliły się ze słuchaczami...

Witaj majowa jutrzenko !

28 kwietnia 2017 r. zebraliśmy się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 , aby obejrzeć, jak nam się wydawało, nieciekawe i nudne przedstawienie o święcie Konstytucji 3 Maja. Ku naszemu zdziwieniu okazało się ono inne niż zakładaliśmy.

Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem p. Sylwii Gnat...