Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z kobietą niezwykłą - Dorotą Warakomską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim

Spotkanie odbędzie się 16 marca o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej "Ratusz" ul. Ratuszowa 5, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marcina Kromera w Lidzbarku Warmińskim, wstęp wolny

Dorota Warakomska - dziennikarka, komentatorka, publicystka, doradczyni medialna, trenerka wystąpień publicznych, prowadzi coaching rozwojowy, wykładowczyni, mówczyni inspiracyjna.

Autorka książki „Śmiało. Mów własnym głosem” –poradnika dla kobiet, pokazującego jak odnaleźć w sobie mocne strony budować poczucie własnej wartości, jak zadbać o swój wizerunek, jak skutecznie docierać do rozmówców i przekonywać do swojego zdania. Ukaże się w księgarniach 4 marca. Autorka książek o USA: „Co się stanie z Ameryką” 2018, „Droga 66” 2012, o Kubie „Ostatnia wyspa komunizmu” 1998. Stała felietonistka „Wysokich Obcasów”. Autorka cyklu „Kurs Doroty Warakomskiej”o występach publicznych w magazynie „Wysokie Obcasy Praca”. W informacyjnym radio TOK FM prowadziła audycję „Poranek radia TOK FM”.

Związana z TVP w latach 1991-2006. Reporterka, prowadząca „Wiadomości” i „Panoramy”, wieloletnia korespondentka w USA, szefowa zespołów dziennikarskich, autorka wywiadów, reportaży i programów telewizyjnych.Za pracę dziennikarską odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Aktywistka społeczna. Działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, różnorodności i równouprawnienia. W latach 2013-2019 prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Do 2016 r. prezeska stowarzyszenia Polish Professional Women Network. Współzałożycielka stowarzyszenia dziennikarskiego „Towarzystwo Dziennikarskie” i członkini zarządu 2012-2014. Członkini Rady Fundacji Wysokich Obcasów oraz Fundacji Gessel dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Prowadząca m.in. Gali Wręczenia Nagród Totus, z okazji Dnia Papieskiego w latach 2001-2005, Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie 2011-2019, wielu debat i konferencji, szkoleń m.in. cyklu dla samorządowców w ramach Forum Rozwoju Demokracji Lokalnej, dla Parlamentu Europejskiego, serii „Czas na kobiety” i „Superwoman na rynku pracy” oraz Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Stosunki Międzynarodowe), podyplomowych studiów Psychologia Społeczna na SWPS, studium MLC Coaching Wielopoziomowy. Stypendystka National Forum Foundation oraz German Marshall Fund of the USA. Stażystka w stacjach Fox oraz CNN w Waszyngtonie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Spotkanie z kobietą niezwykłą - Dorotą Warakomską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)