Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Znasz języki? Jesteś otwarty na świat…

Projekt „Znasz języki? Jesteś otwarty na świat” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku Warmińskim otrzymał dofinansowanie z Fundacji PKO Bank Polski i jest skierowany szczególnie dla osób dorosłych.

Celem projektu było doposażenie biblioteki w księgozbiór do nauki języków obcych, podniesienie umiejętności językowych wśród osób dorosłych poprzez samokształcenie oraz doskonalenie umiejętności komunikowania się w językach obcych dla osób znających już podstawy językowe oraz wzmocnienie kompetencji językowych wśród mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego oraz okolic.

Biblioteka otrzymała na ten cel środki pieniężne w wysokości 1500 zł. Udało nam się zakupić 86 książek do nauki języków obcych. Rozszerzyliśmy ofertę naszej biblioteki o książki do nauki 11 języków obcych między innymi: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, norweskiego, szwedzkiego, czeskiego, chińskiego oraz japońskiego. Na materiały składają się różnorodne repetytoria, rozmówki, ćwiczenia, kursy audio, testy, gramatyka, powieści i kryminały, a także wybrane adaptacje klasyki. Zakupiliśmy serie książek „Czytamy w oryginale”. Każda z książek to wydanie dwujęzyczne. W ten sposób lektura w języku obcym staje się znacznie łatwiejsza, ponieważ cały czas mamy pod ręką polskie tłumaczenie, do którego można zerknąć w przypadku wątpliwości lub problemu ze zrozumieniem fragmentu tekstu. Wydawca prezentuje szereg arcydzieł literatury anglojęzycznej w znakomitych wydaniach dwujęzycznych. Oprócz więc samego wzbogacania zasobu słownictwa otrzymujemy również dwie inne, wyjątkowo cenne rzeczy. Po pierwsze, poznajemy język angielski w odmianie literackiej, a więc najbardziej szlachetnej. Po drugie, razem z uczeniem się języka wgłębiamy się w fascynujący świat wielkiej literatury anglojęzycznej.

Książki mogą okazać się pomocne także dla osób przygotowujących się do wyjazdu za granicę zarówno w celach turystycznych, zawodowych lub na studia. Kursy językowe umożliwiają samodzielną naukę gramatyki, słownictwa i wymowy, a także pomagają rozwijać umiejętność słuchania ze zrozumieniem, mówienia, pisana i czytania w językach obcych. Są także oznaczone odpowiednimi poziomami znajomości języka według skali Rady Europy od A1-A2 dla osób początkujących poprzez B1-B2 dla osób średnio zaawansowanych a kończąc na C1-C2 dla osób zaawansowanych. Zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczeń książek do nauki języków obcych w Miejskiej Bibliotece w Lidzbarku Warmińskim.

Anna Kujawa-Rodziewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)