Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Podziel się:

Podziel się:

Wyprawa po dawnym i współczesnym Izraelu - Ziemi Świętej wielkich religii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim.

27 listopada o godzinie 17.00 w Domu Środowisk Twórczych „Ratusz” odbyło się spotkanie z dr Michałem Szczepaniakiem – teologiem, specjalistą z zakresu Biblii, tłumaczem z języka niemieckiego, zapalonym podróżnikiem i historykiem oraz przewodnikiem po krajach basenu Morza Śródziemnego.

Odbyliśmy wspólną wędrówkę po dawnym i współczesnym Izraelu. Pan Michał dużo opowiadał o historii Izraela oraz swoich licznych po nim podróżach. „Doświadczyłem bezinteresownego dobra od tego narodu. Pierwsze wrażenie o tym kraju, że jest niemiły, wręcz nieprzyjazny. Mieszkańcy Izraela, przedstawiciele pokolenia urodzonego przed 1948 rokiem mówią o sobie Sabra, porównując się do jadalnego owocu opuncji, że na zewnątrz są kolczaści a pod skórką słodcy i można ich jeść garściami. Jest to kraj wart zobaczenia. Jeśli miałbym wybrać jedną cechę charakteryzującą naród żydowski to wybrałbym pragmatyzm. Jest w nim mniej wybujałości. Ziemia Święta jest mieszanką kultur, religii oraz języków”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)