Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Podziel się:

Podziel się:

Rozmowy o księdzu Józefie Tischnerze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim

22 listopada 2018 roku w Domu Środowisk Twórczych „Ratusz” odbyło się spotkanie o tematyce filozoficznej. Ks. prof. Mirosław Pawliszyn wspominał śp. ks. prof. Józefa Tischnera.

Podczas spotkania była mowa o kondycji filozofii we współczesnym świecie jak i o kryzysie intelektu. Warto było zatrzymać się przy osobie księdza Tischnera na dłużej . W obecnych czasach bardzo Go brakuje. Ksiądz Mirosław postawił przed publicznością takową tezę i obronił ją. Ksiądz Tischner jak sam o sobie mawiał był po pierwsze człowiekiem, później filozofem, a dopiero na trzecim miejscu księdzem. Filozofia księdza Tischnera jest kontynuacją filozofii dialogu umiejscowionej w doświadczeniu spotkania z innym człowiekiem. Wyrasta także z samego charakteru Księdza Tischnera niewzbraniającego się przed rozmową z przedstawicielami innych opcji politycznych, światopoglądowych, religijnych ; słuchającego uważnie dzieci i dorosłych, maluczkich i wielkich.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Rozmowy o księdzu Józefie Tischnerze w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)