Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

Spektakl czytany pt. "W Heilsberskim szpitalu"

22 października w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim odbył się spektakl czytany pt. ”W Heilsberskim szpitalu” na podstawie fragmentów powieści Sławomira Skowronka pt. ”Śnieg, ogień i krew. Heilsberg 1807” .

Powieść przeniosła publiczność w klimat wojen napoleońskich oddając realia życia żołnierzy obu walczących stron. Narrację oparto na źródłach z epoki. Powieść zawiera wątki militarne, obyczajowe i miłosne. Jest hołdem wobec rodzinnej Warmii i podarunkiem dla osób bliskich autorowi. Spektakl powstał przy współpracy wielu zaangażowanych osób.
Doskonale przygotowana młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim wcieliła się w role: Klingera, Hippela, Lieselotte, Doktora Sparchmanna, Rannego, Siostry Ancilli, Percy’ego, Marianny, Raymonda. W rolę narratora wcielił się sam autor. Autor był również pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem całego przedsięwzięcia.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Spektakl czytany "W Heilsberskim szpitalu"
Oceń artykuł:

(0)