Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

Teatr przy Stoliku w październikowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim

Wiesława Szymańska z dialogów, skeczów, monologów i piosenek z tamtych lat ułożyła opowieść o miłości w środowisku , które jak żadne inne umiało żyć i kochać ekstremalnie.

Po raz drugi w tym roku licznie przybyła lidzbarska publiczność miała okazję spotkać się z „Teatrem przy Stoliku”. W prezentowanym teatrze słowa wystąpili Wiesława Szymańska oraz Marian Czarkowski, słowo wstępne wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz. Tym razem aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza zaprezentowali sztukę pt. "Serenada pod bramą". Wiesława Szymańska z dialogów, skeczów, monologów i piosenek z tamtych lat ułożyła opowieść o miłości w środowisku, które jak żadne inne umiało żyć i kochać ekstremalnie.

”Wychowani na ulicy, w cieniu latarni, wśród muzycznej rynsztokracji spod znaku klucza francuskiego i wytrycha basowego, zakochani w piosence - Czarna Mańka, Ruda Felka, Felek Zdankiewicz, Złodziej, Zdradzona Hanka, Policjant z krawężnika czy Pucybut marzący o milionach i Inni… To obraz zaniedbanego podwórka, folkloru warszawskiego Powiśla, Pragi, Czerniakowa, słowem obrzeży eleganckiej stolicy między- i powojnia.”
Tak celnie całe to towarzystwo szemrane określił bard miejskiego folkloru Stanisław Bielanek, niezrównany następca Stanisława Grzesiuka, który jak mało kto potrafił uwiecznić w swych podwórkowych balladach wzloty i upadki tzw. marginesu społecznego – ich wielkie miłości, wielkie zbrodnie w afekcie, komiczne spotkania i romantyczne spacery.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)