Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Rzeczpospoczytaliśmy w bibliotece

Noc w Bibliotece Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim już za nami

„RzeczpospoCzyta” to hasło tegorocznej ogólnopolskiej akcji Nocy w Bibliotece. Jest to akcja promująca biblioteki oraz jej działania, ukierunkowana na różne grupy wiekowe. Do akcji zgłosiło się około 1600 instytucji z całej Polski.

Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim odbyło się kameralne spotkanie przy dobrej muzyce, wyszukanej literaturze oraz orzeźwiającym poczęstunku. Zespół w składzie Jacek Sobczak oraz Jacek Walesiak zagrał znane kawałki jazzowe oraz klasyczne utwory, które wprowadziły publiczność w stan zrelaksowania. Po części muzycznej zanurzyliśmy się w literaturę Olgi Tokarczuk, Wisławy Szymborskiej, Józefa Barana, Kornela Makuszyńskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Małgorzaty Hillar i Ewy Lipskiej. Część literacką przygotowała Pani Janina Tomaszewska wraz z mieszkańcami Lidzbarka Warmińskiego. Po części artystycznej można było spróbować literackiej sałatki oraz wyśmienitego ciasta.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Rzeczpospoczytaliśmy w bibliotece
Oceń artykuł:

(0)