Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim

29 września był Dniem Ogólnopolskiego Głośnego Czytania.

Niezwykła moc zwykłego czytania. Czynność ta pozornie łatwa, nie wymaga od nas szczególnego przygotowania. Jest przyjemna i inspirująca. Nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi osobami, lub jest niedroga jeśli zaopatrujemy się w tanich księgarniach lub w Internecie. Tymczasem wiele jeszcze osób lekceważy tę prostą, ale jakże pożyteczną dla własnego rozwoju czynność, którą można praktykować w każdym niemal miejscu. Na temat korzyści wynikających z głośnego czytania wiele już powiedziano a także napisano. Niewątpliwie takowe niezaprzeczalnie istnieją.
Media uwodzą nas różnorodnością swoich treści i łatwym do nich dostępem. Książka jest jak lokata, która przy małym wkładzie własnym daje wielkie odsetki. Na szczęście wciąż mamy wybór. Wybierajmy więc dla siebie jak najlepsze korzyści.
29 września był Dniem Ogólnopolskiego Głośnego Czytania. W tym dniu w wielu miejscach i w wielu bibliotekach organizowane jest wspólne, głośne czytanie. U nas w Miejskiej Bibliotece Publicznej w tym dniu odbyły się zajęcia z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym pt. „Książka w życiu człowieka” wykorzystujące elementy biblioterapii. Odgrywaliśmy scenki dramowe, graliśmy w literacką grę karcianą, rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówkę o tematyce książkowej i oczywiście czytaliśmy głośno książki o tematyce piłkarskiej. Zachęcamy do wspólnego czytania, bo w książkach można znaleźć wiele przyjemności.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)