Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Na Dniach Lidzbarka wystąpią gwiazdy

2008-07-24 00:00:00

Kate Ryan, Maryla Rodowicz, Katarzyna Cerekwicka, VOX, Łukasz Zagrobelny, Aisha i Delfin — takie gwiazdy zobaczymy w sierpniu w Lidzbarku Warmińskim, a sierpień to także miesiąc Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.

Sierpniowe wydarzenia to nie tylko gwiazdy estrady, ale też sport. W tym roku po raz pierwszy odbędą się w Lidzbarku Mistrzostwa Europy w Motocrossie. Zaplanowano je na 3 sierpnia. Oczywiście na naszym torze motocrossowym. Będą ciekawym przerywnikiem między koncertami. Przypomnijmy, że 2 sierpnia zobaczymy Marylę Rodowicz i Katarzynę Cerekwicką, 8 sierpnia zespół VOX, a 9 sierpnia Łukasza Zagrobelnego, Aishę i Delfina oraz Popcorn.

Na 10 sierpnia (niedziela) zaplanowano koncert "Ziemia Ojczyzna Ludzi", w którym między innymi wystąpią: Kwaśnica Bavarian Show (muzyka bawarska), zespół Gronicki (góralska) i Ozimira (ukraińska). 11 sierpnia będzie Dzień Wodny, podczas którego wystąpi grupa "Perły i Łotry". Wieczorem tego dnia będzie można obejrzeć w zamku spektakl pt. Kolacja dla głupca". Dzień zakończy film "Lejdis" w amfiteatrze.

Najbardziej uroczysty będzie "Dzień nadania praw miejskich" — 12 sierpnia (wtorek). Rozpocznie go msza święta w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła. W południe odbędzie się pokaz w wykonaniu Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej. W tym samym czasie w zamku rozpocznie się uroczysta sesja rady miejskiej. Na niej pojawią się między innymi: Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i przedstawiciel Prezydenta Polski Jacek Sasin.Wieczorem tego dnia będzie koncert 700-lecia. Zakończy go występ Kate Ryan i pokaz fajerwerków.

Ciekawie zapowiadają się też Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, które zaplanowano na 13-16 sierpnia. Na scenie zobaczymy: Kabaret Moralnego Niepokoju, Artura Andrusa, Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Neo-Nówkę, Grupę MoCarta, Andrzeja Poniedzielskiego, Ciach, DNO, Czystych jak Łza, Czerwonego Tulipana, Czesuaf, Hlynur a także Ivana Mladka i Banjo Band (Jożin z Bażin).

Ewa Lubińska
e.lubinska@gazetaolsztynska.pl
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.