środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Gwiazdozbiór Szwedesa

2007-08-31 00:00:00

Kombii, Leszcze, Jambo Africa, Gabriel Fleszar, Elżbieta Adamiak, Stefan Friedman, Zofia Czernicka, Jacek Kulesza - Trio i Paweł Deląg wystąpili na scenie lidzbarskiego amfiteatru podczas "Gwiazdozbioru".

Aktor Piotr Szwedes już po raz szósty zorganizował taki koncert na rzecz szpitala w Lidzbarku Warmińskim. W czasie koncertu odbywały się akcje. Przedmioty, m. in. przywiezione przez artystów, sprzedawała Zofia Czernicka i Paweł Deląg. Najwięcej zapłacono za piłkarską koszulkę reprezentacji artystów właśnie Deląga. Poszła za 450 zł. Każdy z artystów otrzymał pamiątkowego szklanego Szodora 2007.

Pierwszy „Gwiazdozbiór” odbył się w 2002 roku. Od tamtej pory za pieniądze zebrane z koncertów szpital wyremontował oddział wewnętrzny i kupił sprzęt medyczny, między innymi defibrylator z wózkiem reanimacyjnym, zestaw do prób wysiłkowych z bieżnią itd.
— W tym roku na pewno będziemy chcieli kupić sprzęt ratujący życie na blok operacyjny i do Izby Przyjęć — powiedziała Agnieszka Lasowa, dyrektor lidzbarskiego ZOZ.
Łącznie przez pięć lat udało się z koncertów Piotra Szwedesa uzyskać na potrzeby szpitala 193.559 złotych. Ile pieniędzy zostało zebrane w tym roku jeszcze niewiadomo.

Jak
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.