Polonia na 2. miejscu w tabeli forBET IV ligi

2023-06-19 13:20:00(ost. akt: 2023-06-19 13:27:23)

Autor zdjęcia: Fot. Piotr A. Nowakowski

Lidzbarska Polonia znajduje się na 2. miejscu w tabeli forBET IV ligi Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. W kończącym sezon 2022/2023 meczu pokonała KKS Granicę Kętrzyn 5:2.
— Dziękujemy Kibicom, Przyjaciołom oraz Wszystkim, na których zawsze możemy liczyć — napisali piłkarze na swoim profilu FB.

Ostatni w sezonie mecz Polonia rozpoczęła od ataków, mając w ciągu 2 min, trzy rzuty rożne. Kilka minut później groźny strzał z dystansu oddał Krystian Oleszko. Chwilę później, pięknym strzałem z ostrego kąta, z rzutu wolnego popisał się Kamil Zawalich, piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

W 11. minucie spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Patryk Policha, pierwszy strzał bramkarz Polonii obronił, jednak przy dobitce był bez szans. Dwie minuty później groźnie z dystansu uderzył Konrad Baran, a jego strzał piękną paradą z trudem obronił Jan Lechowid.

W 14. minucie trafiony w rękę w polu karnym zostaje Kamil Zawalich, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Cezary Sobolewski. Minutę później groźny strzał oddał Sergiey Gurov, trafiając w słupek.
W 33. minucie Polonia wyszła na prowadzenie, a bramkę po wymianie piłki zdobył Krystian Oleszko.

Po przerwie w 51. minucie za sprawą Krystiana Oleszki Polonia podwyższyła wynik. W 77. minucie czwartą bramkę dla Polonii zdobył Piotr Karłowicz. Piłkę odebrał Patryk Sokołowicz i po wymianie podań, bramkę strzałem pod poprzeczkę, do pustej bramki zdobył Marcin Spirydon.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 82. minucie piłka trafia w rękę interweniującego wślizgiem w polu karnym Marcina Swachę-Sock, sędzia dyktował drugi rzut karny, który ponownie na bramkę zamienił Cezary Sobolewski.
Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 5:2.
Źródło: Granica Kętrzyn