Lidzbarczanki z sukcesami na Turnieju BUSHI-DO Cup w Starachowicach

2023-05-02 14:50:00(ost. akt: 2023-05-02 14:58:54)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

KARATE KYOKUSHIN || Siostry Lena i Julia Gałązka znakomicie zaprezentowały się na VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju BUSHI-DO Cup w Starachowicach. Juniorka Lena Gałązka wywalczyła drugie miejsce w kat. 65 kg, a młodziczka Julia Gałązka była trzecia w kat. 50 kg.
W Starachowicach odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju BUSHI-DO Cup. Jest to prestiżowa impreza, nic więc dziwnego, że rywalizowało aż 605 zawodniczek i zawodników z 45 klubów.

Lidzbarski klub reprezentowało czworo zawodników. Na podium stanęły dwie zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego - juniorka Lena Gałązka wywalczyła drugie miejsce w kat. 65 kg, natomiast młodziczka Julia Gałązka była trzecia w kat. 50 kg.

— Olbrzymia liczba startujących zawodników zaskoczyła wszystkich, a szczególnie organizatorów — ocenia trener Andrzej Litwin. — Efekt był taki, że zawody trwały 12 godzin. O medale nie było łatwo, bo przy tak licznej obsadzie nie może być mowy o przypadku, ponieważ ostatecznie wygrywają najlepsi. Cieszy mnie dobra postawa naszych zawodników. Dobrą formę zaprezentowały siostry Lena i Julka Gałązka, które z sercem walczyły o swoje medale.

Lena przegrała w finale z zawodniczką reprezentującą Końskie, jest to mistrzyni Europy i Polski, mimo to mam nadzieję, że kolejna edycja może należeć do naszej zawodniczki.

Dobrze i bojowo spisali się też nasi najmłodsi, którzy dopiero zaczynają karierę zawodniczą. Nie wywalczyli medali, ale już sam udział w takim turnieju to wielkie wyróżnienie, a przede wszystkim doświadczenie.

Lena Gałązka jest członkiem Kadry Narodowej Juniorek i już 22- 23 czerwca wystąpi w mistrzostwach Europy w Debreczynie (Węgry).