65 meczów i 367 bramek na pamiątkę Marka Cekały

2022-09-19 10:30:20(ost. akt: 2022-09-19 11:03:13)

Autor zdjęcia: kwp

Ponad 350 przedstawicieli służb mundurowych, a głównie policjantów rywalizowało na lidzbarskim stadionie w turnieju piłkarkim o Puchar Komendanta Głównego Policji.
W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu lidzbarskiego, miasta i Gminy Lidzbark Warmiński. Zawody oficjalnie rozpoczął insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji. Zarówno on, jak i podinsp. Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko - Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, w swoich przemówieniach odnieśli się do historii patrona turnieju - mł. asp. Marka Cekały. To policjant, który dwadzieścia lat temu zginął na służbie podczas interwencji podjętej w Mikołajkach. Funkcjonariusz ruszył w pościg za bandytą, który w trakcie ucieczki wyciągnął broń i i go postrzelił. Na ceremonii otwarcia Turnieju obecna była Jadwiga Cekała – matka poległego policjanta.

W kategorii kobiet walczyło sześć drużyn, mężczyźni zmierzyli się w dwóch kategoriach: open (11 drużyn) oraz 35+ (10 drużyn). Jednym z ostatnich rozegranych podczas turnieju meczy był towarzyski mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją kierownictwa warmińsko-mazurskiej Policji, a przedstawicielami lidzbarskich władz. Po zaciętej walce stosunkiem bramek 5:2 wygrali policjanci. Zdobywcą goli dla drużyny gospodarzy był Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Zwyciężczyniami VII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały zostały zawodniczki drużyny Reprezentacji Polskiej Policji. Drużyna ta w finale zmierzyła się z reprezentacją KWP w Poznaniu, która po zaciętym meczu uplasowała się na drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadło drużynie z KWP w Łodzi.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Gruszka z Reprezentacji Polskiej Policji, tytuł najlepszego strzelca tegorocznych zawodów otrzymała Andżelika Grzywna z KWP w Lublinie, a najlepszą bramkarką okazała się Adrianna Raś z KWP w Poznaniu.

W kategorii męskiej Open zwyciężyła drużyna Reprezentacji Polskiej Policji, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z KWP w Łodzi, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca KWP w Radomiu.

Najlepszym strzelcem w kategorii Open został Michał Chrabąszcz z Reprezentacji Polskiej Policji. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Krystiana Grzywacza z KSP, a najlepszym bramkarzem tej kategorii został Artur Krysiak z KWP w Łodzi.

W kategorii 35 + zwyciężyła drużyna KWP w Lublinie, drugie miejsce zajęli zawodnicy z KWP w Białymstoku, a na trzecim miejscu stanęli reprezentanci KWP w Kielcach.

Najlepszym strzelcem w kategorii 35+ został Łukasz Piotrowski z KWP w Kielcach. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Piotra Stalęgi z KWP w Lublinie, a najlepszym bramkarzem tej kategorii został Łuksza Sobolewski z KWP w Lublinie.