Burmistrz potwierdza. Browar w Lidzbarku Warmińskim będzie!

2022-04-27 10:13:05(ost. akt: 2022-04-27 10:16:59)
Burmistrz Jacek Wiśniowski odwiedził „matecznik” browaru i spotkał się z prezesem Piotrem Piekarskim, który zapewnił, że plany inwestycyjne się nie zmieniły, a rozpoczęcie budowy to tylko kwestia czasu

Burmistrz Jacek Wiśniowski odwiedził „matecznik” browaru i spotkał się z prezesem Piotrem Piekarskim, który zapewnił, że plany inwestycyjne się nie zmieniły, a rozpoczęcie budowy to tylko kwestia czasu

Autor zdjęcia: um

Minęło trochę czasu od kiedy Urząd Miejski informował, że w strefie ekonomicznej powstanie browar. Działka dawno została sprzedana, ale niewiele się na niej dzieje. Burmistrz Jacek Wiśniowski odwiedził wczoraj prezesa Browaru Jastrzębie i potwierdził, że plany się nie zmieniły.
Lokalne piwo, warzone w tradycyjny sposób nie tylko smakuje, ale jest doskonałą promocją miasta. Dlatego cieszy fakt, że w Lidzbarku Warmińskim stanie wkrótce browar z prawdziwego zdarzenia. Nie będzie to piwo produkowane na masową skalę „wzbogacone” o środki przyspieszające procesy produkcyjne, a warzone w sposób tradycyjny, bez pośpiechu. Niektóre gatunki piwa, zanim trafią do dystrybucji, muszą dojrzewać przez kilka tygodni. Tego nie można powiedzieć o popularnych markach piwa, które „dojrzewa” zaledwie kilka dni.

Tradycje piwowarskie są wpisane w historię Lidzbarka Warmińskiego. U szczytu świetności istniały tu dwa browary - pozostałości jednego z nich mozna do dziś zobaczyć na ulicy Bartoszyckiej, gdzie aktualnie znajduje się zakład przetwórstwa rybnego.

- Budowa browaru rozpoczęłaby się dawno, ale wybuch pandemii spowodował opóźnienia – powiedział Burmistrz Jacek Wiśniowski. I dodał: - dla lidzbarczan najważniejszą informacją jest, że plany nie uległy zmianie i budowa browaru to tylko kwestia czasu.

Piwo Heilsberg można kupić w sklepach już od ponad roku. Choć rozlewane w Browarze Jastrzębie jest warzone według receptury zarezerwowanej dla Lidzbarka Warmińskiego. Po uruchomieniu browaru linia produkcyjna będzie w całości znajdowała się w lidzbarskiej strefie ekonomicznej.

Burmistrz Jacek Wiśniowski odwiedził „matecznik” browaru i spotkał się z prezesem Piotrem Piekarskim, który zapewnił, że plany inwestycyjne się nie zmieniły, a rozpoczęcie budowy to tylko kwestia czasu. Spotkanie było okazją do poznania procesu produkcyjnego i technologicznego produkcji piwa i omówienia szczegółów realizacji projektu.

Browar Heilsberg będzie średnim browarem kraftowym, a jego maksymalna roczna wydajność to 2 mln butelek. Takie liczby spowodują, że browar stanie się marką ogólnopolską.

ok

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5