Adrian Wzorek wicemistrzem Polski

2022-04-03 12:07:35(ost. akt: 2022-04-03 12:15:39)
Adrian Wzorek

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Adrian Wzorek został wicemistrzem Polski w kategorii senior - 75 kg na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Seniorów Polskiego Związku Karate. Stoczył trzy walki. Dwie wygrał z dużą przewagą.
2 kwietnia w Jastrzębiu Zdrój odbyły się 49 Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Polskiego Związku Karate, gdzie starowało 79 wyselekcjonowanych zawodników i zawodniczek z 46 klubów.

Nie zabrakło lidzbarskiego akcentu, więc miło nam zakomunikować, że Adrian Wzorek został wicemistrzem Polski w kategorii senior - 75 kg.

— Nasz zawodnik ogółem stoczył trzy walki, gdzie dwie wygrał z dużą przewagą — opowiada sensei Andrzej Litwin. — Niestety w pojedynku finałowym nastąpiła kontuzja stawu skokowego i musiał uznać wyższość zawodnika z Krakowa. Adrian wprawdzie jest jeszcze młodzieżowcem, ale ten utalentowany zawodnik doskonale sobie radzi również w kategorii seniorów.

Lidzbarski zawodnik niedawno wygrał w tej kategorii mistrzostwa Makroregionu w Bartoszycach, a w maju wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie. Natomiast na początku czerwca w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy.