Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wild podbija sceny

2021-01-13 14:30:00 (ost. akt: 2021-01-13 14:35:45)
Wild z Małgorzatą Habuda

Wild z Małgorzatą Habuda

Autor zdjęcia: archiwum MDK

Związany z Młodzieżowym Domem Kultury w Lidzbarku Warmińskim zespół wokalny Wild, mimo pandemii, podbija sceny i to nie tylko polskie. Ostatnim osiągnięciem tych utalentowanych młodych ludzi jest pierwsze miejsce w... Las Vegas.

International Distance Online Contest "World Super Star - 2020" w Las Vegas - USA, bo o tym konkursie mowa, odbył się w dniach od 15 do 25 grudnia 2020. Lidzbarski zespół zdobył na nim pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 18-25. Ale to nie pierwszy sukces, którym ta grupa może się pochwalić.

— Zespół „Wild” jest grupą przyjaciół, którzy od najmłodszych lat uczęszczają do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Habudy przez wiele lat indywidualnie — jako soliści kształcili swoje umiejętności wokalne, podejmowali się pierwszych rywalizacji konkursowych na różnych szczeblach, osiągając indywidualne sukcesy — opowiada Anna Wiatrak, dyrektor MDK. — Sześć dziewcząt z grupy „Wild” otrzymało nagrodę i tytuły “Talent” za szczególne osiągnięcia i sukcesy artystyczne, przyznawaną przez Starostę Lidzbarskiego Jana Harhaja podczas corocznych „Powiatowych spotkań z talentem”.

Po kilku latach pani Małgorzata stworzyła ze swoich oszlifowanych diamencików silną formację wokalną, która wspólnie cieszy się z sukcesów, wciąż przeżywa wspaniałe przygody artystyczne, realizuje swoje pasje, podejmując się nowych wyzwań wokalnych.

Skład zespołu nieznacznie się zmieniał.

— Przez krótki okres wybrzmiewały w nim także głosy męskie — najpierw Mateusza, następnie Juliana. Wiele działań artystycznych z zespołem zrealizowała także Julia — kontynuuje dyrektor MDK. — Obecnie zespół posiada sześcioosobowy, żeński skład: Julia Zielińska, Angelika Krawczyk, Magdalena Wronowska, Oliwia Pauperowicz, Wiktoria Głodowska, we wrześniu dołączyła do grupy Julia Zawadzka.

Przypomnijmy kilka sukcesów grupy. Są to między innymi: Grand Prix i nagroda za najlepszą interpretację w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „My XXI wiek” w Bułgarii, I miejsce i nagroda publiczności w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „Korona Orfeusza” w Grecji”, I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wokalarium Kielce 2020” oraz I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Brilliant Voices” w Monaco - Monte Carlo.

Warto podkreślić, że zespół „Wild” aktywnie uczestniczy w życiu miasta i powiatu lidzbarskiego podczas różnorodnych imprez kulturalnych, artystycznych, sportowych, a także charytatywnych. Dumnie reprezentuje powiat lidzbarski w różnych zakątkach naszego kraju, a także na scenach międzynarodowych.

Jesienią zespół został dostrzeżony przez Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie, które przyznało mu tytuł Talentu Roku 2020.

Sukcesy młodych artystów są też sukcesami ich trenerki wokalnej Małgorzaty Habuda. To ona, jako opiekun zespołu, wybiera także repertuar obejmujący utwory polskie i obcojęzyczne, dba o wizerunek sceniczny młodych ludzi i detale mające wpływ na całokształt ich prezentacji.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. trol warmiński #3040465 | 83.23.*.* 13 sty 2021 22:13

  Napiszcie prawdę , a nie te gnioty i pierdoły , w których ta wasza gazeta się specjalizuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sopran #3040327 | 37.109.*.* 13 sty 2021 19:18

  Zabrakło trochę do wywalczenia najwyższych miejsc czyli nagród tytułów "Grand Prix " , ale można cieszyć się z wywalczenia wraz z innymi zespołami " Kategorii I 90-99% " ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Wow #3040171 | 195.136.*.* 13 sty 2021 16:31

   Uwaga Uwaga ! Wirtualne LAS VEGAS, a w nim zespół Wild walczący z z 3 innymi zespołami w kategorii zdobywa 1 miejsce ;) WIelkie brawa ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages