Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Lidzbark Warmiński świętuje rocznicę odzyskania niepodległości

2020-11-10 14:41:20 (ost. akt: 2020-11-10 18:34:29)

Autor zdjęcia: Policja

W tym roku Święto Niepodległości będzie inne niż zwykle. Nie oznacza to, że obchody jednego z najważniejszych polskich świąt narodowych będą odwołane. Każdy w swoim domu będzie mógł uczestniczyć w... Koncercie Niepodległościowym.

W Lidzbarku Warmińskim nie będzie tradycyjnego festynu z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie można tego zrobić w związku z pandemią koronawirusa. Lidzbarski Dom Kultury postanowił mimo wszystko zorganizować Koncert Niepodległościowy. To wyjątkowy koncert, bo uczestniczyć w nim będzie można na żywo ze swojego mieszkania.

Na scenie zobaczymy (i usłyszymy) tańce i pieśni narodowe w wykonaniu ZTL Perła Warmii oraz wiersze patriotyczne w wykonaniu pracowni teatralnej Teatru Dorosłego i SZAFY, oraz Zespół wokalno-instrumentalny CotraBand'a z GOKiS w Pilniku pod kierunkiem Eweliny Banach-Bardońskiej.

Transmisja z koncertu będzie udostępniona na profilu Facebook Lidzbarskiego Domu Kultury i Urzędu Miejskiego. Rozpocznie się o godzinie 17.00.

Świętować można również na sportowo. Klub Biegacza zaprasza wszystkich na wspólny trening biegowy o godzinie 11.11, który rozpocznie się na bulwarach w okolicach Domu Kultury. Mile widziane ubranie z akcentem patriotycznym.

Urząd Miejski zorganizował także konkurs dla lidzbarskich przedszkoli. Jutro, tj. 11-listopada, na profilu Facebook urzędu, opublikowane będą filmy przygotowane z udziałem przedszkolaków o tematyce niepodległościowej.

okoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages