Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Jak oswoić smoka?

2020-11-10 13:24:01 (ost. akt: 2020-11-10 13:28:24)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie zakończyliśmy działania związane z realizacją projektu „Smoki. Reaktywacja”. Była to kontynuacja projektu „Jak oswoić smoka. Rodzinne potyczki teatralne”, który odbył się w 2019 roku.

Założeniem projektu było wspieranie działań w sferze kultury poprzez kształtowanie postaw takich jak kreatywność, innowacyjne działania, umiejętność współpracy i budowanie zaufania. Ważnym aspektem zrealizowanego projektu było rozwijanie współdziałania pomiędzy sferą kultury, a sferą edukacji w realizowaniu przedsięwzięć z zakresu animacji i edukacji kulturowej w partnerskiej współpracy pomiędzy przedstawicielami kultury i oświaty.

Projekt zakładał cykl warsztatów teatralnych obejmujących m.in. animację i plastykę ruchu scenicznego, pantomimę i budowanie wyobraźni scenicznej. Jego atutem była edukacja teatralna i kulturalna, w szczególności w zakresie „czarnego teatru”, czyli teatru, w którym dużą rolę gra światło fluorescencyjne i elementy odblaskowe. Do przygotowanego spektaklu jego uczestnicy wykonali scenografię, a dodatkowym elementem było wkomponowanie całości w przedstawienie o charakterze teatru kamishibai – czyli „papierowego teatru” o wielowiekowej japońskiej tradycji.

Warsztaty poprowadziły aktorki Olsztyńskiego Teatru Lalek – Elżbieta Grad i Anna Banasiak.

Przygotowana przez uczestników warsztatów etiuda teatralna dotyczyła Ornety i związanej z nią legendy o smoku orneckim, w tym przypadku ze szczęśliwym zakończeniem. Autorski scenariusz opracowali uczestnicy warsztatów – dzieci w wieku 6-9 lat wraz ze swoimi rodzicami. Wykonana przez uczestników warsztatów scenografia, elementy fluorescencyjne, użycie instrumentów perkusyjnych pozwoliło na stworzenie unikalnego przedstawienia, które będzie można obejrzeć w kanale Youtube Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.

Projekt zrealizowany został ze środków Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura Warmia Mazury 2019-2021. Powstał we współpracy Stowarzyszenia Tratwa w Olsztynie i Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie.

MDK OrnetaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages