Nasi młodzi biegacze znakomicie wypadli na mistrzostwach województwa

2020-11-03 11:12:09(ost. akt: 2020-11-03 12:15:48)

Autor zdjęcia: Fot. materiały OSiR

Damian Rutkowski zdobył złoty medal w swojej kategorii, a Michał Rutkowski srebrny na Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych.
W sobotę 24 października odbyły się Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Mimo sporych ograniczeń, wynikających z pandemii, zjawiła się prawie setka uczestników, wśród których byli również wychowankowie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.

W kategorii U-14 na dystansie 1000 metrów Michał Rutkowski wywalczył, po zaciętej końcówce biegu, tytuł wicemistrza i srebrny medal.

W kategorii wiekowej juniorzy młodsi zdecydowane zwycięstwo odniósł Damian Rutkowski na dystansie 2500 metrów, zdobywając jednocześnie złoty medal. Pokonał w tym biegu faworyta, członka zaplecza Kadry Narodowej, Macieja Szczepańskiego.

Wychowankowie OSiR Lidzbark Warmiński odnieśli wspaniały sukces, ponieważ "nawet najstarsi górale" nie pamiętają, kiedy ostatnio zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego zdobyli medale w przełajowych mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego.