Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Kolejne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy

2020-10-30 12:00:19 (ost. akt: 2020-10-30 12:23:35)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci zostali wezwani do zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 513 w okolicach Kiwit. Na miejscu zastali samochód w rowie, a obok dwóch pijanych mężczyzn. Żaden nie przyznał się do kierowania pojazdem w chwili wypadku.

Do zdarzenia doszło w środę, 28 października. Około godziny 18:00 dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 513 w okolicach miejscowości Kiwity.

Na miejscu w przydrożnym rowie zastano pojazd marki Volkswagen Touran oraz dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów próbowali się oddalić z miejsca zdarzenia. Jak się po chwili okazało jednym z mężczyzn był 64-letni właściciel pojazdu.

Podczas ustalania przebiegu zdarzenia, wersje wydarzeń każdego z nich były różne. Dotyczyło to szczególnie kierowania pojazdem. Właściciel pojazdu miał 2,27 promila alkoholu w organizmie, a jego kolega 3,38 promila.

W związku z odmiennymi wersjami wydarzeń, obaj panowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy i noc spędzili w policyjnej celi. Pojazd został przetransportowany na policyjny parking strzeżony.

Po wytrzeźwieniu, podczas przesłuchań obu panów, policjanci ustalili prawdziwą wersję wydarzeń w tym kierującego, w chwili zdarzenia. Był nim 64-letni właściciel pojazdu, mieszkaniec gminy Bisztynek. Jeszcze wczoraj został przedstawiony mu zarzut przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Odpowie także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W niedługim czasie będzie się on tłumaczył za swoje zachowanie przed sądem

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Kara ta jest w przedziale od 5000 zł do 100 000 zł. Jeżeli osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości kara ta zaczyna się od 10 tys. zł.

Źródło: KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages