Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Koparka uszkodziła rurę z gazem

2020-10-23 09:20:46 (ost. akt: 2020-10-23 09:24:14)

Autor zdjęcia: KP PSP

Do niebezpiecznej sytuacji doszło przed kilkoma dniami w Wilczkowie. Podczas prac ziemnych operator koparki uszkodził rurę z gazem co doprowadziło do wycieku pod dużym ciśnieniem. Ewakuowano mieszkańców sąsiednich budynków.

Zdarzenie miało miejsce 17 października. O godz. 9:45 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie ziemnym w Wilczkowie.

Strażacy, którzy zjawili się na miejscu potwierdzili emisję gazu ziemnego z rury gazociągu średniego ciśnienia, która została uszkodzona przez operatora koparki, wykonującego prace przy budowie domu. Doszło do intensywnego uwolnienia chmury gazu ziemnego.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, wyznaczyli strefy zagrożenia i wykonali pomiar stężenia gazów niebezpiecznych. Na szczęście kierunek wiatru skierował obłok gazowy w niezamieszkały obszar upraw rolnych. Ewakuowano siedmiu mieszkańców najbliższych budynków jednorodzinnych, a miejsce zabezpieczono kurtynami wodnymi. W tym czasie na miejscu zjawił się zespół Pogotowia Gazowego z Bartoszyc, który usunął usterkę zaciskając uszkodzoną rurę przesyłową.

Działania strażaków trwały dwie godziny. Wzięli w niej udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lidzbarka Warmińskiego, zastęp z OSP Wilczkowo, OSP Lubomino, Policja oraz Pogotowie Gazowe.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages