Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Lider nadal z Lidzbarka Warmińskiego [ZDJĘCIA]

2020-10-13 13:10:00 (ost. akt: 2020-10-13 13:10:30)

Autor zdjęcia: Ola Miecznikowska

Po zakończonych kolejkach — 6. (zaległej) i 13. sobotniej w IV lidze lidzbarski klub "Polonia" nadal jest na pierwszym miejscu tabeli w województwie warmińsko-mazurskim!

Ubiegły tydzień był bardzo pracowity a zarazem nieprzewidywalny.

W środę zespół seniorski rozegrał zaległy mecz z Mamrami Giżycko. "Polonia" w 38. minucie straciła bramkę na 0:1 na korzyść obecnego wicelidera tabeli.

Pomimo zaciętej walki w drugiej połowie, nie udało się odrobić strat, ale już w sobotę "Poloniści" odpowiedzieli, wygrywając z LKS Błękitnymi Pasym 6:1.

Aura zupełnie nie sprzyjała, jednak piłkarze mieli zadanie do wykonania.
Już w 3. minucie prowadzenie dał Daniel Wierzbowski. Na 2:0, zza połowy boiska, strzelał nikt inny jak snajper Paweł Łukasik, i po dwa trafienia zaliczyli Dawid Bogdański oraz ulubieniec lidzbarskich kibiców Sergey Gurov.

W niedzielę juniorzy rozegrali swoje ligowe spotkanie w derbach powiatu, wygrywając z Błękitnymi Orneta 3:2. Bramkę zdobył Bartek Lipkiewicz. Debiutujący również w drużynie seniorów Oskar Żuk dwa razy lokował piłkę w siatce.

Niestety, sytuacja, jaką spowodował w Lidzbarku Warmińskim wirus Covid-19 (na kwarantannie jest ok. 2000 osób — przyp. red.) nie rozegrali swoich spotkań Orliki oraz Żacy.

Życzymy wszystkim zdrowia oraz spokoju. A już w najbliższą niedzielę zespół z IV ligi jedzie do Iławy, aby rozegrać 14. kolejkę z miejscowym Jeziorakiem Iława, z którym w poprzednim sezonie "poloniści" wygrali dwa razy. Jak będzie tym razem? Przekonacie się niebawem.