Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Inauguracja roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2020-10-08 15:40:00 (ost. akt: 2020-10-08 15:43:03)

Autor zdjęcia: materiały UTW

„My trudności wszystkie pokonamy” — z takim hasłem lidzbarscy słuchacze UTW rozpoczęli Rok Akademicki. Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, sala Lidzbarskiego Domu Kultury znów ożyła, wypełniła się w całości.

Oczywiście z zastosowaniem wszystkich zaleceń, obostrzeń: maseczki, dystans, dezynfekcja. Jednak pełna izolacja, odosobnienie — to nie dla nas. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z zagrożeń, jakie na nas czyhają, ale świadomi, odpowiedzialni, wkraczamy w rytm zajęć, wykładów, spotkań, warsztatów.

W dniu tym, nasi dostojni goście w osobach: posła Jacka Protasa, starosty Jana Harhaja, burmistrza Jacka Wiśniowskiego, ks. proboszcza Romana Chudzika i innych reprezentujących instytucje, z którymi współpracujemy, mimo swoich licznych obowiązków, związanych z obecnie panującą sytuacją covidową „nie pozostawili nas bez opieki”, a zaszczycili swoją obecnością.

Naszymi gośćmi byli także: pani Krystyna Orłowska-Wojczulanis — założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach Wszechnicy Warmińskiej i honorowy prezes — Jerzy Jasłowski.

Goście podkreślili naszą wytrwałość w przekazywaniu doświadczeń, wiedzy, czynny udział w życiu miasta. Złożyli życzenia dobrego zdrowia, siły w zmaganiu z wszechobecnymi zagrożeniami, i dodali otuchy do dalszego działania.

Starym zwyczajem studenckim, hymnem „Gaudeamus igitur” w wykonaniu chóru Magnolia z Klubu Garnizonowego, zainaugurowaliśmy nasz kolejny rok nauki.

Scenka z opowiadań Sławomira Mrożka „Serenada” w wykonaniu grupy teatralnej „Teatr Dorosły” pod kierunkiem Alicji Andrzejewskiej w alegoryczny sposób pokazała stosunki panujące w życiu społecznym.

Uroczystość umiliła Matylda (Gosia) Sienkiewicz, wykonując utwory Maanamu i Dżemu. Słowa Kory „Po prostu bądź…” poruszyły nasze serca.

Jolanta Adamczyk, koordynator UTW, wyraziła swą radość z tak wysokiej frekwencji, możliwości przezwyciężania przez nas wszelkiej trudności, wahań w dążeniu do realizacji nowych wyzwań.

Wierzymy, że w zdrowiu, wspólnym staraniem przetrwamy ten trudny czas.
Stanisława Golec


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ręce opadają #2982894 | 89.64.*.* 9 paź 2020 12:21

    Seniorzy zebrani w zamkniętym pomieszczeniu, gratuluję organizatorom inteligencji...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages