Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Są z nami już 75 lat!

2020-09-24 11:43:31 (ost. akt: 2020-09-24 11:45:36) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: PSS

Kiedy się patrzy na nowoczesne sklepy PSS Społem w Lidzbarku Warmińskim, na przykład GAMY, trudno uwierzyć, że spółdzielnia w tym roku obchodzi swoje... 75. urodziny!

Tak. Powstała w 1945 roku i nie tylko znakomicie prosperowała w okresie PRL, ale także doskonale poradziła sobie podczas transformacji ustrojowej kraju, przekształcając się w nowoczesną spółdzielnię, która odnalazła się na bardzo trudnym, pełnym zagranicznej konkurencji, polskim rynku.

„Aby przetrwać tyle lat potrzebna była ciężka praca wielu pokoleń pracowników i członków, którzy swoim zaangażowaniem wpłynęli na jej dzisiejszy kształt” — czytamy w jubileuszowej ulotce PSS Społem w Lidzbarku Warmińskim.

Spółdzielnię zarejestrowano 1 października 1945 roku pod nazwą Spółdzielnia Spożywców „Pionier”. Liczyła wówczas dziesięciu członków, a działalność rozpoczęła od jednego sklepu. Samodzielność uzyskała 1 stycznia 1984 roku i w takiej strukturze funkcjonuje do dziś.

Wspomniana już transformacja ustrojowa, wprowadzenie w kraju wolnego rynku i związane z nimi rozwiązania prawne postawiły przed lidzbarską Spółdzielnią trudne wyzwania. Mimo to, że na polskim rynku pojawiła się ogromna konkurencja w postaci firm zachodnich, lidzbarska Społem, dzięki przedsiębiorczości i kreatywnym rozwiązaniom odnalazła się znakomicie na rynku.

W tej chwili "Społem" PSS w Lidzbarku Warmińskim zatrudnia 168 osób. Ma 14 placówek handlowych funkcjonujących w nowoczesnej sieci GAMA oraz własną piekarnię produkującą szeroki asortyment produktów piekarniczo-cukierniczych.

Sieć sklepów ciągle się rozwija, dostosowuje swoją ofertę do potrzeb i oczekiwań swoich klientów, i do wymogów rynku. Sklepy PSS Społem w Lidzbarku Warmińskim są postrzegane przez mieszkańców jako przyjazne, estetyczne i dobrze zaopatrzone w produkty wysokiej jakości.

Spółdzielnia doskonale łączy polską tradycję z nowoczesnością i otwartością na świat. Można więc w sklepach GAMA kupić znakomitej jakości produkty rodzime , te z Lidzbarka Warmińskiego jak i te sprowadzane zza granic kraju, a cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkańców, łącznie z produktami ekologicznymi.

„Mamy świadomość, że bez naszych klientów nie osiągnęlibyśmy sukcesu, dlatego jesteśmy Państwu wdzięczni, że jesteście z nami i doceniacie nasze starania” — czytamy w jubileuszowej ulotce Spółdzielni.

Klienci także będą mogli świętować, chociażby korzystając z atrakcyjnych cen produktów — polecamy zapoznanie się z ulotkami PSS Społem w Lidzbarku Warmińskim, w których znajdziecie Państwo specjalne ceny jubileuszowe.


https://lidzbark-warminski.spolem.org.pl/


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages