Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" W LIDZBARSKIM ZAMKU [zdjęcia]

2020-09-06 22:00:00 (ost. akt: 2020-09-06 21:54:58)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego biorą czynny udział w "Narodowym czytaniu". Tym razem "na warsztat" wzięto dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna". Mogliśmy go nie tylko posłuchać, ale też obejrzeć w sobotę w lidzbarskim zamku.

W dziewiątej edycji „Narodowego czytania” pod honorowym patronatem pary prezydenckiej tym razem czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

W tym roku organizatorem tego przedsięwzięcia w Lidzbarku Warmińskim był lidzbarski zamek we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marcina Kromera w Lidzbarku Warmińskim i z pomocą Lidzbarskiego Domu Kultury.

Beata Błażejewicz-Holzhey, pracownica Muzeum Warmińskiego w zamku biskupów warmińskich, do współpracy zaprosiła mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i wyreżyserowała dramat Juliusza Słowackiego.

W odegranych i czytanych scenach wystąpili: Alina i Zenon Drozd, Teresa Deniziak, Halina Śledziewska, Anna Lebiedzińska, Lech Bielikowicz, Tadeusz Krenc, Bogdan Załęski, Julian Matczak, Wiktor Baranowski, Wiesław Nowosielski, Damian Stankiewicz, Tadeusz Czypiński, Wojciech Motylewski, Wanda Gostomska, Irena Chojęta, Karolina Kołodziejska, Alicja Markowska, Julia Olejnik, Irena Kuczykowska, Paweł i Michał Kabała, Karol Kowalski, Teresa Lipska oraz grupa „Taniec w kręgu” pod kierunkiem Ireny Ruszczyk.

Czytanie odbyło się w sobotę 5 września w samo południe. A jak było można zobaczyć na zdjęciach w naszych dwóch galeriach poniżej.
lubPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages