Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Starosta Lidzbarski uczestniczył w posiedzeniu Zarządu VI kadencji Związku Powiatów Polskich

2020-08-21 12:03:40 (ost. akt: 2020-08-21 12:04:55)

Przez dwa dni, 13-14 sierpnia 2020 roku Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, jako przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko – Mazurskiego, brał udział w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w miejscowości Ossa. Poruszono wiele istotnych tematów dotyczących samorządu powiatowego.

Ważnym wątkiem, który pojawił się podczas posiedzenia Zarządu, było omówienie sytuacji finansowej powiatów, wpływ Covid-19 na realizację udziałów z PIT oraz możliwości pokrycia bieżących wydatków oświatowych z części oświatowej subwencji ogólnej w perspektywie podwyżki wynagrodzeń nauczycieli od września 2020 roku. Równie istotną kwestią były bieżące problemy funkcjonowania powiatów – sytuacja w ochronie zdrowia, domach pomocy społecznej, szkołach ponadpodstawowych. Poruszono również kwestię potencjalnych zmian w procedurze zmian granic jednostek samorządu terytorialnego oraz omówiono sprawy bieżące.

– Związek Powiatów Polskich to założona w 1999 r. ogólnopolska organizacja zrzeszająca jednostki samorządu terytorialnego. Stawia sobie za cel wspieranie idei samorządu terytorialnego, integrowanie i obronę wspólnych interesów powiatów, a także kształtowanie wspólnej polityki. Związek wspiera inicjatywy na rzecz rozwoju i promocji powiatów, wymiany doświadczeń oraz upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach. To dla mnie duże wyróżnienie, że mogę reprezentować interesy powiatów z Warmii i Mazur na forum ogólnokrajowym. – powiedziałi Jan Harhaj Starosta Lidzbarski.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages