Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Obchody Święta Policji w lidzbarskiej komendzie

2020-08-03 09:01:17 (ost. akt: 2020-08-03 09:05:31)

Autor zdjęcia: KPP

Lidzbarscy policjanci podczas obchodów Święta Policji uczcili 101. rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej oraz 95. rocznicę służby kobiet w Policji. Podczas uroczystego apelu wręczone zostały medale za długoletnią służbę, odznaki „Zasłużony Policjant” oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Z uwagi na trwającą pandemię, apel miał charakter kameralny, z zachowaniem środków ostrożności.

W czwartek, 30 lipca przed budynkiem lidzbarskiej komendy odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze, wśród których obecni byli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj oraz Ksiądz Prałat Jerzy Rożentalski.

Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim podinsp. Piotr Koszczał podziękował policjantom za wzorową i sumienną służbę oraz ich zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa powiatu lidzbarskiego. W dalszej części przemówienia złożył podziękowania za współpracę i pomoc na ręce lidzbarskiego Starosty Jana Harhaja, który reprezentował podczas apelu wszystkich samorządowców powiatu lidzbarskiego, podkreślając, że policyjne sukcesy to efekt pozytywnej z nimi współpracy.

Podczas apelu Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek wręczył policjantom akta mianowania na wyższe stopie policyjne oraz wyróżnił najbardziej zasłużonych policjantów z lidzbarskiej komendy. Medal za „Długoletnią Służbę”, który jest przyznawany przez Prezydenta RP za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa, otrzymał kom. Leszek Jankowski I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz kom. Tomasz Gładkowski Komendant Komisariatu Policji w Ornecie, natomiast brązową odznakę „Zasłużony Policjant”przyznawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, otrzymał podinsp. Piotr Koszczał Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz mł.asp. Euzebiusz Raiński – pomocnik dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Na zakończenie uroczystości nadinsp. Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podziękował policjantom za ich zaangażowanie w służbę, która jest odpowiedzialna, trudna i wymagająca dużego poświęcenia ze strony każdego policjanta. Odczytany został list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego skierowany do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych z garnizonu warmińsko-mazurskiego.

KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages