Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Młodzi bokserzy sprawdzili się na ringu

2020-07-08 07:59:17 (ost. akt: 2020-07-08 08:48:12)

W minioną sobotę, 4 lipca do Lidzbarka Warmińskiego przyjechali bokserzy i bokserki z całego województwa, aby spróbować swoich sił podczas międzyklubowych sparingów bokserskich. Zaprosił ich Michał Kilik, założyciel i trener Elite Fight Club.

Boks jest dyscypliną sportową, w której sparing jest punktem kulminacyjnym poprzedzonym godzinami treningów i hektolitrami wylanego potu. Każdy z pięściarzy musi być w świetnej formie, bo sama technika i umiejętności nie wystarczą, aby być najlepszym, tym bardziej, że nie można lekceważyć przeciwnika, który także trenował dla tej chwili. Sama walka jest najważniejszym sprawdzianem, zwłaszcza, gdy na ringu spotykamy się nie z klubowym kolegą, którego styl walki znamy, ale z kimś „z zewnątrz”. Dlatego międzyklubowe sparingi są tak ważne, bo dają niezwykle cenną lekcję.

W Lidzbarku Warmińskim spotkali się reprezentanci Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Kętrzyn, UKS BOKS Świątki, KSW Tygrys Elbląg, Boks Gwardia Szczytno, Energy Boxing Club i jako gospodarz Elite Fight Club. Było wśród nich także kilka pań. Walczono po trzy rundy, ale nie chodziło tu o zwycięstwo, a raczej o sprawdzian sił przed nadchodzącymi zawodami, w tym Mistrzostwami Polski.

– Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, rywalizację fair play oraz emocjonujące walki. W szczególności moim podopiecznym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy dając mi kolejny raz motywację do pracy oraz budując historię boksu na ziemi lidzbarskiej – powiedział Michał Kilik.

Lidzbarczanie już 8 sierpnia będą mogli kibicować naszym zawodnikom podczas kolejnych międzyklubowych sparingów bokserskich, gdzie gościć będziemy zawodników z całej Polski. Szczegóły wkrótce!

oko


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages