Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Kąpielisko miejskie już działa

2020-07-02 14:23:10 (ost. akt: 2020-07-05 21:30:16)

Autor zdjęcia: Archiwum

Od 1 lipca oficjalnie czynne jest kąpielisko miejskie nad jeziorem Wielochowskim. Choć toalety i punkty gastronomiczne otwarto już wcześniej, nie było ratownika i nie można było wypożyczyć sprzętu wodnego. Na kąpielisku obowiązuje reżim sanitarny.

Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego korzystają z plaży miejskiej przez cały rok, zdecydowana większość woli jednak kąpać się latem. W tym roku stosunkowo późno zdecydowano się na oficjalne otwarcie plaży, bo dopiero 1 lipca, co było spowodowane m.in. niestabilną sytuacją epidemiologiczną.

Od środy wszystko działa z pełną mocą. Porządku i bezpieczeństwa do godziny 18-tej pilnują ratownicy, można także wypożyczyć sprzęt wodny, czy korzystać ze zjeżdżalni, infrastruktury sportowej i sanitariatów. Przy plaży znajduje się pole namiotowe oraz wiata z miejscem na ognisko. Codziennie na profilu Facebook Urzędu Miasta publikowany będzie raport plażowy, gdzie będzie można sprawdzić aktualną temperaturę i jakość wody.

Choć kąpielisko jest czynne nie oznacza to, że na plaży nie obowiązują ograniczenia związane z COVID-19.

Na stronie administratora obiektu, czyli Ośrodka Sportu i Rekreacji czytamy: "Należy zachować dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa (...), także podczas kąpieli w wodzie. Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska. Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa. Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu i kichania.

Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki pływania, sprzęt ochronny). Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk - częste mycie rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja (...). Nie należy korzystać z kąpieliska (...) w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną".

Lato właśnie się rozpoczęło. Mamy nadzieję, że pogoda będzie dopisywała, a mieszkańcy wezmą do serca zalecenia sanitarne i ograniczą do minimum kontakty z innymi osobami.

oko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bolo #2944347 | 81.163.*.* 5 lip 2020 22:15

  kupa chlorow kturzy maja wszysko w gdzies takie kopielisko

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 123 #2942993 | 81.163.*.* 3 lip 2020 12:09

  "Na kąpielisku obowiązuje reżim sanitarny"- serio? - a kto tego przestrzega, kto tego pilnuje? Nie widzę żeby coś się zmieniło w porównaniu z ubiegłym rokiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages