Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

"Między bajki włożyć" — po raz pierwszy

2020-07-16 12:00:00 (ost. akt: 2020-07-09 15:50:33)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

"Między bajki włożyć" to Festiwal Książki i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych, który odbędzie się po raz pierwszy w Lidzbarku Warmińskim w lipcu i sierpniu.

Inauguracja Festiwalu rozpocznie się 9 lipca 2020 — w czwartek — otwarciem wystawy prac Mistrza Ilustracji Józefa Wilkonia o godz. 19:00.

W piątek 10 lipca o godz.18:00. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem ekologiem i dziennikarzem przyrodniczym pt. „Nie tylko o wilkach”. Spotkania inauguracyjne odbędą się w Oranżerii Kultury.

W trakcie trwania festiwalu całe rodziny i turyści, wszyscy chętni będą mogli skorzystać m. in. ze spotkań z książką „Czytanie w Altanie”, warsztatów plastycznych: „Okładka-Zakładka”, „Co to za zwierzę, co Cię nabierze” oraz przystąpić do gry miejskiej „Z Krasickim po uliczkach Lidzbarka”.

W sierpniu odbędą się spotkania autorskie z Ewą Chotomską i Józefem Wilkoniem. O festiwalowych wydarzeniach partnerzy projektu będą informowali na bieżąco.

Organizatorzy połączyli swoje siły twórcze na rzecz budowania wizerunku Lidzbarka Warmińskiego, jako miasta otwartego na kulturę, z bogatym dziedzictwem historycznym i literackim.

Podkreślają, że ich miasto to niegdyś stolica Warmii — ośrodek życia społecznego, administracyjnego i gospodarczego regionu. A nade wszystko mekka kultury i rozwoju intelektualnego.

Wspólnymi siłami partnerzy projektu "Między bajki włożyć" chcą współcześnie kreować kulturalną markę swojego miasta, pamiętając o jego wielowiekowej tradycji.

Nazwa Festiwalu została zaczerpnięta z bajki Ignacego Krasickiego, biskupa warmińskiego, Księcia Poetów Polskich — duchowego patrona działań projektowych.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski z zakresu promocji województwa warmińsko-mazurskiego. Partnerami działań są: Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia”, Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury i Hotel Krasicki.

Biuro festiwalowe, informacje i kontakt w Oranżerii Kultury: tel. 517 262 146, mail oranzeria@lidzbarkw.pl

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages