Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Pokaz na rozpoczęcie bezpiecznych wakacji

2020-06-29 08:54:40 (ost. akt: 2020-06-29 09:24:45)

Pokazy z ratownictwa wodnego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu ratowniczego i prelekcja na temat podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą – takie atrakcje zostały przygotowane dla lidzbarczan. Spotkanie zostało zorganizowane nad brzegiem Łyny przy lidzbarskim bulwarze.

Przed wakacjami mundurowi zwracają szczególną uwagę na zagrożenia jakie może nieść beztroska rekreacja wodna i promują odpowiedzialne zachowania osób przebywających w wodzie i nad wodą, aby zapobiegać tragicznym wypadkom.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było obejrzeć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano także sprzęt do ratownictwa wodnego. Ratownicy wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnie przygotowanym fantomie, przypominali uczestnikom jak ważne jest opanowanie i zimna krew osoby, która udziela pomocy. Ćwiczenia przeprowadzili lidzbarscy strażacy.

W trakcie pokazu mundurowi rozdawali ulotki edukacyjne, które nakłaniają między innymi do korzystania ze strzeżonych kąpielisk i uświadamiają o zagrożeniach podczas wypoczynku nad wodą. Mundurowi przypominali numery alarmowe oraz omawiali sposób powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku nad wodą. Tylko w ubiegłym roku w Polsce utonęło 456 osób.

Źródło: KPP
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages