Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Nowy prezydent w Rotary Club

2020-06-26 10:00:00 (ost. akt: 2020-06-26 10:25:49)
Przekazanie insygniów przez Pawła Raczkowskiego Cezaremu Styczewskiemu

Przekazanie insygniów przez Pawła Raczkowskiego Cezaremu Styczewskiemu

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński wybrał nowego prezydenta. Został nim Cezary Styczewski. Przekazanie władzy odbyło się w Lubominie w Domu Weselnym "Śladami Napoleona". Przybyli na nią nie tylko członkowie klubu ale też ich goście.

Insygnia prezydenckie, w tym łańcuch z nazwiskami wszystkich swoich poprzedników, Cezaremu Styczewskiemu uroczyście przekazał ustępujący prezydent Paweł Raczkowski.

Na uroczystości władze samorządowe powiatu lidzbarskiego reprezentował Wójt gminy Lubomino Andrzej Mazur.

Rotary International to międzynarodowe stowarzyszenie klubów. Organizacja powstała w 1905 roku w Chicago. Założył ją adwokat Paul P. Harris.

Myślą przewodnią tych klubów, a więc i Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński jest: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść”.

Przynależność od klubu jest równoznaczna z deklaracją niesienia pomocy humanitarnej i promowaniu wysokich norm etycznych. Rotary International działa na całym świecie. Ma ponad pół tysiąca dystryktów. Zrzesza około 34 000 klubów w prawie 170 krajach. Należy do nich ponad 1 200 000 Rotarian.

Światowa siedziba Rotary mieści się w Chicago. Regionalne biuro na Europę i Afrykę ma siedzibę w Zurychu. Biura działają też: w Argentynie, Australii, Brazylii, Indiach, Japonii, Korei i na Filipinach.

Kluby Rotary są zgrupowane w Dystrykty Rotary (każdy ma ok. 45 klubów). Na czele każdego z nich stoi gubernator dystryktu, a na czele klubu prezydent. Kadencje trwają jeden rok.

Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński zrzesza mieszkańców powiatów lidzbarskiego i bartoszyckiego. Powstał 27 czerwca 1998r. z inicjatywy mieszkańców Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego i Górowa Iławeckiego. Liczy kilkudziesięciu członków.

— Chciałbym podczas swojej kadencji zwiększyć liczbę kobiet w naszym klubie — powiedział Cezary Styczewski. — Kiedy byłem z wizytą u naszych kolegów w Wielkiej Brytanii zauważyłem, że tam jest o wiele więcej kobiet.

Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński prowadzi aktywną działalność charytatywną. Wspiera między innymi Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim, Rodzinny Dom Dziecka w Lidzbarku Warmińskim, czy Dom Dziecka w Bartoszycach, jak również ośrodki kultury i placówki służby zdrowia. Rotarianie z Lidzbarka i Bartoszyc wsparli też, prow3adzony przez polskie siostry zakonne, dom dziecka w Mamonowie (Obwód Kaliningradzki).

Środki finansowe klub pozyskuje z organizacji różnych imprez, takich jak bale charytatywne, czy zawody sportowe, ale też z wpłat własnych. Klub realizuje także projekty, dofinansowywane przez Unię Europejską.

Podczas uroczystości w Lubominie nowy prezydent przedstawił także nowy zarząd, w skład którego weszli lidzbarczanie Andrzej Ficek i Tomasz Frączak, Paweł Raczkowski i Tomasz Wiśniewski z Bartoszyc oraz Mateusz Jurkiewicz z Lubomina.
lubPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages