Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Aura tylko trochę przeszkodziła

2020-06-08 11:34:06 (ost. akt: 2020-06-08 12:40:02)

W minioną sobotę, 6 czerwca na lidzbarskiej fosie odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Burmistrza Jacka Wiśniowskiego. Pierwotnie miały odbyć się w piątek, ale zaraz po losowaniu stanowisk spadł rzęsisty deszcz i podjęto decyzję o przełożeniu zawodów.

W rywalizacji wzięły udział dzieci i młodzież do 16 roku życia. Oczywiście w towarzystwie rodziców lub opiekunów, którzy mogli pomagać, ale nie mogli wędkować. Do zawodów stanęło w sumie 18 dzieci.

Imprezę otworzył Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski wraz z Dariuszem Wasielą, kierownikiem nadzoru Wodnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Lidzbarku Warmińskim i Piotrem Zalewskim, kierownikiem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.

W piątkowe popołudnie, zaraz po wylosowaniu stanowisk, lunął deszcz i organizator przełożył zawody na następny dzień, na godzinę 8 rano. Zjawiła się większość osób, które były dzień wcześniej, zjawiło się też kilka nowych. Wędkowanie zakończyło się po godzinie 10-tej.

Zwycięzcą zawodów została dziesięcioletnia Wiktoria Pietrak, tuż za nią uplasował się Jakub Waleńciuk 8 lat, a na miejscu trzecim Wiktor Piotrowicz 11 lat. Największą rybą zawodów był okoń o wadze 0,32 kg, którego wyłowił Piotr Michalik. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był pięcioletni Patryk Małachowski. Oprócz statuetek dla zwycięzców, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i wędkarskie upominki.

Sędzią głównym zawodów był Józef Łukian.

Organizatorem zawodów był OSiR.

oko
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages