Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Alkohol i prędkość. Dwoje lekkomyślnych kierowców ukaranych

2020-05-18 11:28:24 (ost. akt: 2020-05-18 11:44:05)

Autor zdjęcia: archiwum policji

W niedzielę, 17 maja na terenie powiatu lidzbarskiego zatrzymano dwie osoby, których lekkomyślne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii.

Podczas patrolu w miejscowości Kochanówka policjanci zauważyli kierującego mitsubishi, który na ich widok zatrzymał pojazd, a następnie powoli zaczął zjeżdżać z wniesienia drogi. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Po otwarciu drzwi samochodu policjanci wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Sprawdzenie stanu trzeźwości 34-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień.

Również wczoraj, kilka minut przed godz. 9 policjanci lidzbarskiej drogówki podczas prowadzonych działań „Prędkość” w Rogóżu wyeliminowali z ruchu 26-letnią kierującą oplem. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, 26-latka jechała z prędkością 130 km/h. Mieszkanka gm. Barczewo twierdziła, że „nie widziała policjantów, dlatego nie zwolniła”. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i zgodnie z przepisami straci ona uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką karą finansową oraz utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.

Źródło: KPPGazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages