Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Lidzbark Warmiński wspiera szpital

2020-04-21 09:55:07 (ost. akt: 2020-04-21 09:57:05)

Autor zdjęcia: materiały UM

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski przekazał w imieniu mieszkańców miasta dotację w wysokości 76.135 zł na rzecz lidzbarskiego szpitala powiatowego.

Środki będą wykorzystane między innymi na zakup tomografu komputerowego. Urządzenie to jest skutecznym narzędziem we wczesnym wykrywaniu zmian płucnych spowodowanych m.in. koronawirusem, szybszym niż stosowane obecnie testy na obecność wirusa.

Umowa została podpisana w obecności przewodniczącej Rady Miejskiej Doroty Michalak i trafiła już do rąk dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim Agnieszki Lasowej.

Fot. UM


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zadziwiony #2909738 | 45.85.*.* 21 kwi 2020 13:19

  Porównanie skuteczności wykrywania infekcji SARS-CoV-2 tymi dwiema metodami : IDIOTYCZNE - redaktor artykułu wykazuje totalną indolencję odnośnie zgłębienia istoty diagnostyki tej infekcji i przekazuje nieprofesjonalnie fałszywe opinie czytelnikom . TK przyda się w LW na okres po "epidemii" - ale przy zupełnie innych jednostkach chorobowych . Poza tym 75 k PLN nie starczy na tomograf komputerowy - nawet taki po rekondycji ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages