Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Wspomnienie o Halinie Truszczyńskiej

2020-04-20 10:00:00 (ost. akt: 2020-04-20 10:11:32)

Zmarła Halina Zofia Truszczyńska, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletnia nauczycielka i wychowawczyni. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 9 kwietnia. Dzisiaj wspomina ją społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

Halina Zofia Truszczyńska urodziła się w Bielsku Podlaskim, gdzie ukończyła szkołę podstawową i średnią. W 1957 r. po uzyskaniu tytułu magistra pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim, rozpoczęła pracę jako nauczyciel w Liceum Pedagogicznym (1957-1970), a następnie w Liceum Ekonomicznym (1970-1991) w Lidzbarku Warmińskim.

W pierwszym okresie pracy zawodowej prowadziła zajęcia dla adeptów zawodu na kursie nauczycielskim oraz w Studium Pedagogicznym dla Nauczycieli Zawodu. Po odbyciu praktyki w Urzędzie Pocztowo-Telekomunikacyjnym w Lidzbarku Warmińskim oraz ukończeniu kursu dla asystentów ruchu pocztowo-telekomunikacyjnego od 1970 r. objęła stanowisko nauczyciela przedmiotów zawodowych w Liceum Ekonomicznym.

Przez kolejne 20 lat uczyła biurowości i korespondencji, prawoznawstwa oraz wiedzy o psychologii i pedagogice. Była również wychowawcą kilku roczników, opiekunem Samorządu Szkolnego, zajęć pozalekcyjnych, praktyk zawodowych i pedagogiem szkolnym.

Od 1973 r. aż do przejścia na emeryturę kierowała szkołą jako zastępca dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

Za swoją długoletnią pracę pedagogiczną i dydaktyczną uhonorowana została Nagrodą Kuratora, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Ministra Oświaty i Wychowania.

Społeczność szkolna, nauczyciele i absolwenci zachowają w pamięci wspomnienia o profesor Halinie Truszyńskiej.Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages