środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Lidzbarskim

2020-03-25 14:04:51 (ost. akt: 2020-03-25 14:04:16)

Zakończyła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie lidzbarskim. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiły się w sumie 203 młode osoby, 198 mężczyzn i 5 kobiet, wśród nich 3 ochotniczki.

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu lidzbarskiego została przeprowadzona w okresie od 6 do 24 lutego 2020 roku w budynku Bursy Międzyszkolnej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim.

W bieżącym roku podstawową grupę stanowiła mężczyźni urodzeni w 2001 roku. W sumie z wymienionego rocznika przed powiatową komisją stawiło się 184 osoby. Aż 169 z badanych otrzymało kategorię „A” oznaczającą pełną zdolność do służby wojskowej. Kategoria B uznano za czasowo niezdolną 1 osobę. Kategoria D, czyli nie zdolny do służby wojskowej w czasie pokoju przyznana została zaledwie 12 osobom, a kategorię E świadczącą o całkowitej niezdolności do służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny otrzymały 2 osoby.
Oprócz rocznika podstawowego przed Powiatową Komisją Lekarską w Lidzbarku Warmińskim stawiło się 14 mężczyzn roczników starszych, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, 2 kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji i 3 ochotniczki.

„Pod względem organizacyjnym kwalifikacja przebiegała bez zastrzeżeń i zakłóceń, jak również sprawnie i na wysokim poziomie merytorycznym. Dziękuję członkom komisji, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w powiecie. To ważne, szczególnie że pierwszy kontakt młodego człowieka z wojskiem odbywa się na komisji kwalifikacyjnej. Jednocześnie życzę wszystkim osobom, które chcą i będą służyć w armii, aby żołnierska służba Ojczyźnie i narodowi gwarantowała bezpieczeństwo Polsce, zaś dla nich była powodem do dumy oraz przynosiła osobistą satysfakcję i społeczne uznanie.” – mówi Jan Harhaj Starosta Lidzbarski.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. podpis #2893664 | 109.241.*.* 25 mar 2020 20:01

    "... stawiły się w sumie 203 młode osoby, 198 mężczyzn i 5 kobiet, wśród nich 3 ochotniczki" A DWIE SIŁĄ WCIĄGNIĘTE? :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages