środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Ważne jest zdrowie pracowników

2020-03-26 08:00:00 (ost. akt: 2020-03-26 08:17:30)
Jerzy Niedźwiecki

Jerzy Niedźwiecki

Autor zdjęcia: materiały Społem PSS

Lidzbarska "Społem" PSS to firma z największa liczbą placówek handlowych w mieście. Jest ich 13 w tym cztery o sporej powierzchni około 400 m2 każdy. Prowadzi też sklep w Kiwitach.

O pracy w warunkach epidemii koronawirusa rozmawiamy dzisiaj z prezesem "Społem" PSS w Lidzbarku Warmińskim Jerzym Niedźwieckim.

— Jakie procedury wprowadziliście w związku z epidemią koronawirusa w waszych sklepach?
— Zachowujemy wszystkie te zasady, które wprow3adzono. Między innymi wszyscy pracownicy otrzymali dodatkowe środki dezynfekujące, a tam gdzie jest to potrzebne także rękawiczki. Odkażane są na bieżąco kosze, uchwyty wózków. Wywiesiliśmy informacje dla klientów, by przestrzegali bezpiecznej odległości między sobą, minimum półtora metra. Dla nas bardzo ważne jest przede wszystkim zdrowie naszych pracowników, dlatego w sklepach gdzie są wolnostojące kasy zamontowaliśmy osłony, które chronią kasjerki. Skróciliśmy czas pracy uznając, że przy zmniejszonym ruchu w pewnych godzinach, bo taki już zauważamy, nie ma potrzeby, aby pracownicy się dodatkowo narażali.

— Do wielkopowierzchniowych sklepów wpuszczana jest określona liczba klientów i drzwi są zamykane. Czy wy także stosujecie te zasadę?
— Nasze sklepy nie są tak duże jak Lidl, czy Biedronka, których powierzchnia to 800-1000 m2. Jednorazowo przebywa w naszych placówkach handlowych mniej niż 50 osób, więc nie zamykamy drzwi, ale jeśli sprzedawcy zauważą, że liczba osób w sklepie jest niebezpiecznie duża, to oczywiście mogą zamknąć na pewien czas drzwi (dzień po tej rozmowie sklep Gama przy ul. Wyszyńskiego ograniczył liczbę osób, które mogą znajdować się wewnątrz sklepu do 15 osób. Zasady ulegają zmianom niemal z godziny na godzinę, warto to śledzić — przyp. red.).

— Wiem, że ze sklepów zaczęły znikać niektóre towary. Czy u was jest podobnie? Jakie produkty znikają najszybciej z półek?
— Tak jak w całym kraju, klienci zaczęli intensywnie wykupywać; kasze, ryż, mąkę, papier toaletowy, ręczniki papierowe i... spirytus. Podejrzewam, że ze względu na to, że wysokoprocentowy alkohol nadaje się do odkażania. Największy boom zakupowy był w ubiegłym tygodniu (w dniach 9-14 marca — przyp. red.). Teraz jeszcze klienci sporo kupują, ale nieco mniej niż do tej pory.

— Narzekają na wysokie ceny.
— Tak. Ceny niektórych produktów sporo wzrosły. Jest nam przykro, bo to my jesteśmy oskarżani o te podwyżki, a my nie zmieniliśmy marż, są takie same jak dotychczas. To dostawcy — producenci i hurtownicy podnieśli ceny, a my teraz się musimy z nich tłumaczyć. Często klienci mają pretensje do naszych sprzedawców, podnoszą na nich głos, a przecież to nie ich wina. Najbardziej wzrosły ceny drobiu. Są wyższe nawet niż cena wieprzowiny — czego nigdy nie było. Ktoś na pewno ten stan rzeczy wykorzystuje do podniesienia cen, ale to na pewno nie my.
Ewa Lubińska


Drodzy Czytelnicy i Klienci!
W każdym ostatnim tygodniu miesiąca znajdziecie Państwo na naszył łamach BOSS, czyli Buduj Owocnie Swój Biznes — nową sekwencję, a w niej informacje z lokalnego rynku pracy, porady dla pracowników i pracodawców, rozmowy z przedsiębiorcami itp. Prezentujemy Wam tutaj najciekawsze firmy z naszego regionu i analizy wykonane przez specjalistów. Zachęcamy do lektury. W sprawie reklamy kontaktujcie się Państwo z Bernadetą Małachowską, tel. (89) 767 00 19.

lubGazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anex730 #2894889 | 37.248.*.* 27 mar 2020 17:34

  Został skrócony czas otwarcia godzin sklepów a nie czas pracy. Taka mała pomyłka a jaka WAZNA

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jola #2894040 | 195.136.*.* 26 mar 2020 11:42

  To panie prezesie w wieku emerytalnym i nie zaangażowany POlitycznie , może w takim wypadku podnieść w końcu płace swoim pracownikom w związku z tym , że narażają swoje zdrowie i życie ! ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages