środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Nastolatkowie włamywali się do altanek i samochodów

2020-03-16 15:44:46 (ost. akt: 2020-03-16 16:00:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci zatrzymali dwóch 16-latków i 17-latka podejrzanych o włamania do altanek i samochodów. W ustaleniu sprawców pomógł mieszkaniec miasta, który ujął jednego z nich i wezwał policję.

O zdarzeniu lidzbarscy policjanci zostali poinformowani w czwartek, 12 marca. Wówczas jeden z mieszkańców miasta został zaalarmowany przez sąsiada, że ktoś wybił szybę w jego aucie. Mężczyzna usłyszał przez okno mieszkania
głuche uderzenie w szybę. Kiedy właściciel auta wybiegł na parking zauważył trzech nastolatków, którzy na jego widok zaczęli uciekać. Po chwili mężczyzna ujął jednego z nich i powiadomił o zajściu policjantów.

Szybko ustalono tożsamość pozostałych osób. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie nastolatków, którzy wpadli na pomysł "zdobycia trochę pieniędzy”. Swoje łowy trójka kolegów rozpoczęła na terenie ogródków działkowych.
Wybijając szyby w oknach albo wyważając drzwi wchodzili do środka altanek i zabierali pozostawione tam narzędzia. Ich łupem padły m.in. sekatory, siekiera, młotki, butelki itp.

Następnie swoje zainteresowanie skierowali w stronę pojazdów. Najpierw zniszczyli stacyjkę po próbie uruchomienia osobowego renault. Później wybili szyby w koparce i również po nieudanym uruchomieniu pojazdu zniszczyli kolejną stacyjkę. „Wpadli” przy volkswagenie, przy którym ujął 16-latka wcześniej opisany właściciel pojazdu.

W chwili zatrzymania cała trójka była pijana. Jeden z 16-latków miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Młodzi ludzie częściowo przyznają się do stawianych im zarzutów. Za swoje zachowanie wszyscy odpowiedzą przed sądem. Obecnie policjanci sprawdzają szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych oraz poniesione przez nich straty.

Funkcjonariusze proszą jednocześnie wszystkich właścicieli działek przy ul. Wrzosowej i Warmińskiej o sprawdzenie czy nie doszło do przestępstwa na ich mieniu. W przypadku ewentualnych śladów włamania czy kradzieży mundurowi proszą o zgłoszenie tego faktu do lidzbarskiej jednostki.

Źródło: KPP


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages