Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Panie świętowały na boisku

2020-03-09 13:28:58 (ost. akt: 2020-03-09 13:54:52)

Doroczny Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Burmistrza Jacka Wiśniowskiego i Nagrodę Specjalną Radnej Agnieszki Serwach odbył się wyjątkowo 8 marca podczas Dnia Kobiet. Do rywalizacji zgłosiło się 14 drużyn z całego województwa i nie tylko. Zawodniczki już na początku otrzymały kwiaty i upominki.

Lidzbarskie turnieje piłki siatkowej kobiet z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. Do niedzielnego turnieju zgłosiło się aż 15 drużyn, ale kontuzje wyeliminowały jeden zespół z Gdańska. Na boisku oglądaliśmy: Positive Team Gdańsk, Color Team Bartoszyce, Team Cresovia Górowo Iławeckie, Zielone, Inter Marine Gdańsk, Eksperyment Lidzbark Warmiński, Fortunate, Margarita Olsztyn, Belfer Szczytno, KLO Lidzbark Warmiński, DKA Squad Lidzbark Warmiński, DAMy Ryn, MKWO Mazury i WORMSY Lidzbark Warmiński.

Po losowaniu zespoły zostały podzielone na trzy grupy w których rozgrywały spotkania systemem "każdy z każdym". Następnie rozegrano półfinały, w których spotkały się zwycięskie zespoły z grup z drugimi zespołami kolejnych grup. Zwycięzcy półfinałów tj. Positive Team, Inter Marine i Belfer przeszły do grupy finałowej i grały o miejsca 1-3, przegrani tj. Fortunate, Color Team i DAMy grały w grupie o miejsca 4-6.

Po bardzo trudnym i wyrównanym bratobójczym, a właściwie siostrzanym spotkaniu zwyciężyła drużyna Positive Team Gdańsk przed drużyną Inter Marine Gdańsk. Trzecie miejsce zajęła drużyna Belfer Szczytno.

W drugiej grupie czwarte miejsce zajął Fortunate, piąte Color Team Bartoszyce, szóste DAMy Ryn. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i medale pamiątkowe Wiosennego Turnieju Siatkówki Kobiet ufundowane przez Burmistrza Jacka Wiśniowskiego i OSiR Lidzbark Warmiński, a dekoracji dokonała w imieniu Burmistrza Pani vice burmistrz Marzena Newelska i radna Agnieszka Serwach.

Dodatkowo zwycięski zespół otrzymał 10 wejściówek na baseny w Termach Warmińskich. Rozdano również nagrody indywidualne dla Najlepiej Rozgrywającej Turnieju Anny Gończar Positive Team, Najlepszej Atakującej Turnieju Karmen Rosińskiej Inter Marine. MVP turnieju została Mariola Rogińska Positive Team.

Wszystkie zawodniczki uczestniczyły również loterii, na której można było wylosować dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

Patronat Honorowy nad turniejem objął Poseł na Sejm Jacek Protas.

okoCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. UM #2884245 | 195.136.*.* 11 mar 2020 14:27

    Wielkie brawa dla OSIR za: 1 Nieodpłatne udostępnienie obiektu na ok 10 godzin . 2 Za prowadzenie i rozpisanie rozgrywek . 3 Za opracowanie regulaminu , przyjęcia zgłoszeń i również za rozpromowanie turnieju . 4 Za sfinansowanie medali , pucharów. 5 Za zorganizowanie sędziów. 6 Za udostępnienie sprzętu sportowego(piłek ) .

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages