Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Dzień Kobiet w Oranżerii Kultury

2020-03-09 13:13:30 (ost. akt: 2020-03-09 13:14:13)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W Dniu Kobiet wraz z „Erą Nowych Kobiet Warmia i Mazury” otworzyliśmy w Oranżerii Kultury wystawę „Kobiece spojrzenia”.

Era Nowych Kobiet jest ruchem społecznym zainicjowanym w 2019 roku. Ta mikrospołeczność liczy już 700 kobiet, a ich celem jest wspieranie inicjatyw kobiet w różnych dziedzinach życia i wzmacnianie poczucia własnej wartości. Zorganizowanie wystawy zainicjowała lidzbarczanka – Agnieszki Miszczak. Do współpracy zaprosiła zarówno profesjonalne artystki, jak i miłośniczki sztuki z regionu. Prace z różnorodnych dziedzin: fotografii, grafiki tradycyjnej, komputerowej oraz malarstwa obrazują co inspiruje współczesne kobiety. Na wystawie „Kobiece spojrzenia” zaprezentowano prace 10 artystek: Beaty Bartnikowskiej, Aleksandry Jarockiej, Kasi Kaldowskiej, Very Kobylińskiej, Many Manowskiej, Marlena Zalewskiej–Markiewicz, Agnieszki Markowicz, Agnieszki Miszczak, Agnieszki Pikus i Beaty Salaty.


W niedzielne popołudnie w Oranżerii spotkały się trzy pokolenia kobiet i co nas cieszy – licznie przybyli również mężczyźni. W radosnej atmosferze był czas na życzenia, na rozmowy – nie tylko o sztuce. Kobietom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń, Artystkom – weny twórczej, a w marcu zapraszamy wszystkich do Oranżerii Kultury do obejrzenia niezwykle ciekawiej, różnorodnej wystawy i spojrzenia na świat oczami kobiet.

Oranżeria KulturyCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maja #2886940 | 195.136.*.* 15 mar 2020 01:12

    Oranżeria Ignacego Krasickiego a nie Oranżeria Kultury, proszę o wskazanie Rozporządzenia Ministra Kultury o zmianie nazwy Oranżerii. Czy ta zmiana jest czyjąś samowolą ? Po 250 latach Gazeta Lidzbarska wyrzuca Ignacego Krasickiego z Jego Oranżerii w nazwie, która I. Krasickiemu się należy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages