środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

"Kręci mnie bezpieczeństwo" nad wodą

2020-03-02 13:41:30 (ost. akt: 2020-03-02 14:03:15)

Strażacy przy współpracy z policjantami przeprowadzili pokazowe ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że dwóch mężczyzn wypływających na łowisko wskutek złego stanu technicznego jednostki pływającej oraz złych warunków pogodowych, wpadają do wody. Jeden z poszkodowanych wyposażony był w kamizelkę wypornościową i unosi się na wodzie, natomiast drugi po pewnym czasie znika z powierzchni wody. Całą sytuację zauważył wędkarz łowiący z pomostu, który poinformował służby ratownicze.

Na miejsce docierają zastępy lidzbarskiej straży pożarnej, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach oraz Policja. Po rozpoznaniu sytuacji, kierujący działaniami otrzymuje informacje o miejscu zatonięcia łodzi i prawdopodobnym obszarze, w którym może znajdować się mężczyzna pod powierzchnią wody. Rozpoczyna się akcja ratownicza. Działania polegały na dotarciu do dryfującej osoby, podjęciu jej z wody i ewakuacji w bezpieczne miejsce do punktu medycznego. Drugim etapem akcji było przybycie na miejsce Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Olsztyna. Działania polegały na wprowadzeniu nurków w celu odnalezienia zaginionego wędkarza pod wodą przy wykorzystaniu sonaru. Zaplanowane cele zostały zrealizowane. Na koniec podsumowano przeprowadzone ćwiczenia W zaplanowanym założeniu wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej oraz 18 strażaków.

Ćwiczenia z udziałem strażaków i służb mundurowych organizowane są regularnie, aby przygotować się do realnych sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Źródło: KPPCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages