środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Ewelina Kaczyńska Sportowcem Roku

2020-03-02 11:05:42 (ost. akt: 2020-03-02 11:24:49)

Zakończył się plebiscyt na Sportowca, Trenera, Drużynę i Wydarzenie Sportowe Roku. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali sportu, która odbyła się w minioną sobotę w Lidzbarskim Domu Kultury.

Lidzbarczanie przez kilka tygodni mogli głosować na swoich faworytów w czterech kategoriach na specjalnej przygotowanej stronie internetowej. Oddano łącznie kilka tysięcy głosów. Oficjalne wyniki głosowania ogłoszono na Gali Sportu, w sobotę 29 lutego.

W kategorii Sportowiec Roku nominowani byli: Barbara Woroniec, Ewelina Kaczyńska, Julia Piędziak, Kacper Konieczek i Natalia Bogdanowicz. Sportowcem Roku została Ewelina, która jest zawodniczką Klubu LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński. Trenuje zapasy od 7 lat. Uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Bierze udział w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych. W wolnym czasie biega i pływa. Reprezentantka kadry narodowej w zapasach na najważniejszych turniejach zagranicznych.

W kategorii Trener Roku nominacje otrzymali: Artur Wangin, Zbyszek Pietkiewicz, Ryszard Dudek, Marek Olszewski i Janusz Mucha. Trenerem Roku został Artur Wangin - magister wychowania fizycznego, trener II klasy, sędzia okręgowy zapasów i instruktor sumo. Powołany jako Trener Kadry Narodowej podczas Mistrzostw Europy U15 w 2019. Z klubem zapaśniczym związany jest od 1985 roku, a zajęcia z młodzieżą prowadzi od 2003 roku. Nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim. W ubiegłym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Weteranów.

W kategorii Wydarzenie Sportowe Roku nominacje otrzymali: Warsztaty Capoeira Batizado, PKO Bieg Charytatywny i Mistrzostwa Warmii i Mazur Kettlebel. Wydarzeniem Sportowym Roku został PKO Bieg Charytatywny.

To ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od pięciu lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w dwunastu miastach Polski. W imprezie biorą udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starają się przebiec po bieżni jak największą liczbę okrążeń. 87 pięcioosobowych drużyn i 3223 okrążenia po 400-metrowej bieżni - to najważniejsze liczby piątej edycji PKO Biegu Charytatywnego w Lidzbarku Warmińskim.

W kategorii Drużyna Sportowa Roku nominowani zostali: Capoeira CDO Lidzbark Warmiński, Klub Walki Olympia, Akademia Piłkarska Progres, Polmlek tenis stołowy i KSTS Warmia tenis stołowy. Drużyną Sportową Roku została Olympia.

Gala była także okazją do wręczenia stypendiów sportowych i specjalnych wyróżnień Burmistrza Jacka Wiśniowskiego.

Założenia Gali najlepiej definiuje jeden z Członków Rady Sportu, Pan Zbigniew Pietkiewicz "...Galę Sportu traktuję jako możliwość bliższego poznania się poszczególnych sportów, zrozumienia ich specyfiki. Ma to być okazja do wychowywania młodych sportowców zwłaszcza do wzajemnego szacunku, bez względu na to, czy w Gali zajmie pierwsze czy ostatnie miejsce. Pewnie, że miło być wyróżnionym, ale dla sportowca czy trenera największym wyróżnieniem winien być wynik sportowy. To wynik weryfikuje nas i daje satysfakcję, a wszelakie wyróżnienia są tylko dodatkiem do pracy sportowca i trenera. Naszą, trenerów i zawodników metrykę opisują nasze dokonania mniej lub bardziej zauważone lub opisane...".

Organizatorami Gali Sportu był Urząd Miasta Lidzbark Warmiński, Lidzbarski Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Rada Sportu.

okoCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Suples #2878857 | 37.248.*.* 2 mar 2020 19:06

  Trzy gale i trzy razy trenerem pan Artur oraz sportowcem trzy razy zapasniczka lub zapasnik .Brawo dla swoich rodzimych zawodników i trenerow nie to co np w pilce noznej czy tez ping pongu .Wielkie brawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tradycja #2878674 | 195.136.*.* 2 mar 2020 14:31

  To już będzie tradycją, że zapasy wygrywają, a ping pong jak zwykle w końcówce ? Jak zwykle pełnych wyników nie podadzą ! ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages