Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Katolik zaprasza nowych uczniów

2020-02-27 12:40:57 (ost. akt: 2020-02-28 09:08:24) Artykuł sponsorowany

Liceum Katolickie w Lidzbarku Warmińskim rozpoczyna rekrutację na nowy rok szkolny 2020/2021. Przeczytaj, a dowiesz się, co należy zrobić, aby zostać przyjętym do liceum.

W sekretariacie szkoły przy ul. Polnej 36 należy złożyć:

Od 4 maja do 24 czerwca 2020 r. wniosek o przyjęcie do liceum.
(wniosek można otrzymać w sekretariacie lub pobrać ze strony internetowej liceum).

Do 30 czerwca 2020 r. uzupełnienie wniosku o przyjęcie do liceum o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Informacje o wynikach postępowania rekrutacyjnego zostaną przesłane indywidualnie na podany we wniosku o przyjęcie adres korespondencyjny i e-mailowy.


Sekretariat liceum:
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 15.00
11-100 Lidzbark Warmiński, ul. Polna 36, p. 37 (parter)
tel. 601 69 69 75
e-mail: klolidzbark@gmail.com


Na stronie: liceumlidzbark.pl
- wniosek o przyjęcie do liceum
- informacje o szkole


Liceum jest szkołą dostępną dla wszystkich. Nauka jest bezpłatna (nie pobieramy czesnego).

Plan nauczania przewiduje naukę dwóch języków obcych. Pierwszym jest język angielski. Drugi język wybiera uczeń spośród następujących: język niemiecki, język włoski, język rosyjski.

Liceum nie narzuca realizacji przedmiotów w zakresie rozszerzonym. Każdy uczeń wybiera je z oferty szkoły.

Nowy ramowy plan nauczania (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej) zakłada, że dyrektor ustala do realizacji w klasie jeden przedmiot spośród przedmiotów: plastyka, muzyka, filozofia, język łaciński i kultura antyczna. W naszej szkole wyboru tego przedmiotu dokonuje uczeń.

Uczniom proponujemy bogatą ofertę dodatkowych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, takie jak zajęcia wyrównawcze i praca z uczniem zdolnym, zajęcia przygotowujące do uczestnictwa w konkursach przedmiotowych
i olimpiadach, koła przedmiotowe stwarzające możliwość realizacji swoich zainteresowań, pasji i talentów oraz dobre przygotowanie do matury, bogatą ofertę zajęć sportowych (do dyspozycji mamy halę sportową, salę gimnastyczną, siłownię i orlik), możliwość aktywnej pracy w samorządzie uczniowskim, uczestnictwo w organizowanych wyjazdach rekreacyjno – wypoczynkowych, udział w programach edukacyjnych i wymianach międzynarodowych (np. Niemcy, Włochy), możliwość ukończenia kursu na prawo jazdy kategorii B (płatne tylko zajęcia praktyczne nauki jazdy według preferencyjnych stawek).

Program wychowawczo-profilaktyczny oparty jest na zasadach i wartościach chrześcijańskich.

Nauczyciele uczący w szkole posiadają wysokie kompetencje pedagogiczne
i metodyczne, pracują z pasją, czują się odpowiedzialni za uczniów. Część zajęć prowadzona jest przez nauczycieli akademickich.

Zapewniamy poziom kształcenia dostosowany do indywidualnych możliwości
i predyspozycji intelektualnych uczniów.

Stawiamy na zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego, psychicznego i zdrowotnego uczniów. Uczymy kreatywności, radzenia sobie z problemami i podejmowania właściwych decyzji w różnych sytuacjach życiowych (w planie nauczania są podstawy psychologii, podstawy prawa).

W Liceum panuje życzliwa atmosfera, uczniowie współdecydują o organizacji
i funkcjonowaniu szkoły.

Uczniowie mają do dyspozycji indywidualne, zamykane szafki oraz pokój uczniowski wyposażony w kanapy, fotele, ławy, stoliki, mikrofalówkę, lodówkę, zmywarkę. Istnieje możliwość zaparzenia herbaty i kawy, jest dostęp do
Wi-Fi.

W ramach relaksu można zagrać w ping-ponga, piłkarzyki i bilard.

Zapraszamy!

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages