środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Rekord na balu charytatywnym

2020-02-20 07:50:00 (ost. akt: 2020-02-20 08:06:29)

Autor zdjęcia: Michał Misztal

Rekordowa kwotę 60 tysięcy złotych zebrano podczas balu charytatywnego w Lidzbarku Warmińskim. Pieniądze trafią między innymi do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Mój Dom" w Ornecie i do lidzbarskiego szpitala powiatowego.

To był już 17. bal charytatywny organizowany przez Platformę Obywatelską RP z powiatu lidzbarskiego. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, udział w dotychczas organizowanych balach wzięło ok. 2400 osób. Co roku impreza przyciąga gości nie tylko naszego regionu, ale też z Polski, a bywa, że i spoza jej granic. Tak też było i tym razem. W pięknie udekorowanej sali Hotelu Krasicki bawiło się 148 osób. Wśród gości byli posłowie: Elżbieta Gelert, Jacek Protas i Tomasz Lenz, senator Jerzy Wcisła, wicemarszałkowie województwa Marcin Kuchciński i Miron Sycz, starostowie, wójtowie, a także wielu znamienitych gości.

Bal otworzył Jan Harhaj, przewodniczący PO w powiecie lidzbarskim.
— Organizację tegorocznego balu charytatywnego wsparło wielu darczyńców, za co jestem im ogromnie wdzięczny — powiedział. — Bal od początku wzbudzał zainteresowanie i z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę osób o wielkim sercu, które wspólnie z nami chcą nieść pomoc osobom potrzebującym. Z każdego z nich pozostają dobre wspomnienia. Oprócz zabawy i wspólnych spotkań, wyznaczamy sobie za każdym razem cel charytatywny, by pomóc innym. Cieszę się, że lidzbarska Platforma rośnie w siłę, którą możemy przekazywać innym, a w zamian otrzymać bezcenny uśmiech i dobre słowo.

Dobrego słowa i uśmiechu podczas balu nie brakowało, chociażby dlatego, że jednym z punktów programu był moment wręczenia podarunków. Uzdolniona młodzież z lidzbarskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymała 10 laptopów, a wychowankowie orneckiego domu dziecka tyle samo rowerów.

Po tym miłym akcencie przyszedł czas na występy artystyczne. Minikoncert dała grupa wokalna Wild, która specjalnie przygotowanym na tę imprezę karnawałowym repertuarem, znakomicie wprowadziła gości w taneczny klimat.
Przewodniczący PO RP w powiecie lidzbarskim Jan Harhaj oraz przewodniczący Regionu Warmińsko-Mazurskiego PO RP Jacek Protas wyróżnili i podziękowali tym, którzy od lat wspierają i uczestniczą w balach charytatywnych.

— Bez tych osób nie zaszlibyśmy tak daleko — podsumował Jan Harhaj.
Podczas balu można było między innymi wziąć udział w licytacji i zostać posiadaczem dzieła sztuki, którejś z koszulek znanego sportowca, piłek z autografami, książki, filiżanki, czy pamiątki z ważnych wydarzeń.

Jedną z ciekawostek zapewne był złoty medal z Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku Grzegorza Lato, czy też podarowany przez starostę lidzbarskiego, piękny reprint Konstytucji 3 maja. I to ona osiągnęła najwyższą cenę — została kupiona za 4000 złotych! Można też było zdobyć zaproszenie do gmachu Parlamentu wraz z obiadem w towarzystwie Borysa Budki, nowego przewodniczącego PO RP. Łącznie z wpłat, licytacji i sprzedaży fantów organizatorzy zebrali rekordową kwotę 60.000 złotych. Podsumowując, przez 17 lat podczas balów charytatywnych zebrano ok. 457.000 złotych.

Pieniądze, które zebrano na 17. balu zostaną przeznaczone nie tylko na wsparcie "Mojego Domu" w Ornecie i szpitala powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, ale też, tak jak w latach minionych, zostaną za nie kupione paczki świąteczne dla kombatantów, dzieci i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, mieszkających w powiecie lidzbarskim.

To jednak nie wszystko. Kolejnym ważnym celem jest pomoc finansowa dla Adriana Glinki, który ma stwierdzoną niepełnosprawność w stopniu znacznym, w roku 2018 startował z listy Koalicji Obywatelskiej na radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pomimo swojej niepełnosprawności jest aktywny społecznie — otrzymał nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy, która przyznawana jest osobom, podejmującym działania na rzecz “poszanowania rządów prawa, demokracji konstytucyjnej oraz ochrony praw człowieka”.

Głównym organizatorem dorocznego balu jest Jan Harhaj przewodniczący PO RP w powiecie lidzbarski, który razem z posłem Jackiem Protasem nie tylko rozpoczął imprezę, ale także podziękował gościom, którzy od lat wspierają tę inicjatywę.
Kolejny, 18. już charytatywny bal PO RP za rok w Hotelu Górecki.

lub

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z Bartoszyc #2883886 | 88.220.*.* 11 mar 2020 07:30

  Brawo lidzbarskie władze samorządowe. Zazdroszczę Wam pomysłu.Na każdym kroku widać ,że coś dobrego robicie dla swojego miasteczka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Senna #2874410 | 83.9.*.* 23 lut 2020 21:18

  Zlodziejowo się dobrze bawilo jak widać...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Edyta #2872767 | 31.0.*.* 20 lut 2020 21:50

  Zenka nie było,, bo to nie jego partia..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Quantum #2872600 | 37.47.*.* 20 lut 2020 16:48

  A czy był ZENEK???? - największa żenada muzyki

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. .... #2872432 | 195.136.*.* 20 lut 2020 12:21

  Zarobki w PL od 4 lat w wysoko górę , więc nie dziwi fakt , ze rokrocznie zamiast np za 100zl licytuja za 150zl , Polacy mają grubsze portfele, co zreszta widac po tym balu , autach oraz ilosci budowanych domów .To są fakty !

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages